Podręcznik demontażu i wymiany Bosch Rt960a

Podręcznik demontażu i wymiany Bosch RT960A jest instrukcją obsługi przeznaczoną dla pracowników serwisu technicznego. Zawiera wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby przeprowadzić bezpieczny i skuteczny demontaż i wymianę Bosch RT960A. Podręcznik zawiera dokładne instrukcje instalacji, w tym krok po kroku, jak wyjąć i wymienić części, jak ustawić czujnik, jak zamontować i podłączyć silnik, wymagania dotyczące przewodów i bezpieczeństwa. Ponadto, podręcznik zawiera instrukcje konserwacji i dbałości o produkt oraz informacje dotyczące gwarancji.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik demontażu i wymiany Bosch Rt960a

Sezon letni na działce czy w ogrodzie związany jest z potrzebą częstego koszenia trawy. Jednak nawet najlepszy sprzęt może mieć problemy z prawidłowym działaniem. Już podczas wymiany żyłki w kosie zetkniesz się z niedogodnościami dotyczącymi demontażu głowicy podkaszarki. Zwłaszcza przy pierwszych wiosennych sesjach z kosą mogą pojawić się zagwostki. Jeśli zastanawiasz się jak zdjąć głowicę z podkaszarki albo jak odkręcić głowicę podkaszarki elektrycznej, garść przydatnych informacji znajdziesz w tym tekście.

Kiedy potrzebny będzie demontaż głowicy podkaszarki?

Zdjęcie głowicy z kosy elektrycznej to jedna z podstawowych czynności serwisowych. Zanim dowiesz się jak zdjąć głowicę z podkaszarki, podpowiemy, w jakich sytuacjach będzie to konieczne. Najczęstszym powodem jest brak żyłki lub zbyt małe fragmenty wystające poza głowicę. Dopiero po zdjęciu i zdemontowaniu głowicy będziesz mógł nałożyć nowy kawałek żyłki. Inne sytuacje to problemy z nieprawidłowym wypuszczeniem żyłki. W większości produktów uderzenie spodnią częścią kosy o podłoże w czasie jej pracy powoduje wypuszczenie żyłki. Czasem dochodzi do jej zaplątania wewnątrz i pojawiające problemy. Zazwyczaj demontaż głowicy podkaszarki i rozplątanie żyłki z reguły rozwiązuje problem. Dodatkowo w niektórych urządzeniach wymagane jest smarowanie mechanizmu w głowicy. W związku z tym demontaż będzie konieczny do serwisowania. 

Proces odkręcania i ponownego montażu głowicy NAC

W sieci można znaleźć wiele pytań w stylu: jak odkręcić głowicę podkaszarki elektrycznej NAC czy BOSCH? Tymczasem większość kos ma podobny system, jeśli chodzi o demontaż głowicy podkaszarki. Zarówno w produktach marketowych, jak i pochodzących od renomowanych dostawców metoda działania i kolejność wykonywania prac są podobne. Zanim rozpoczniesz demontaż głowicy podkaszarki, wyłącz urządzenia z prądu. Tylko w ten sposób zapewnisz sobie spokojną i bezpieczną pracę. Następnie odwróć kosę do takiego położenia, aby spód głowicy znajdował się na górze. Z tej perspektywy zauważysz dwa zaczepy po obu stronach elementu. Naciśnięcie ich kolejno lub jednocześnie zwolni głowicę. Jeśli wiesz już jak zdjąć głowicę z podkaszarki, przetestuj to rozwiązanie na swoim elektronarzędziu. W niektórych modelach nie da się zdjąć głowicy w przytoczony wcześniej sposób. Może się okazać, że kosa jest wyposażona w gwint, do którego przykręcona jest część kosząca. W takim razie jak odkręcić głowicę podkaszarki elektrycznej? Zazwyczaj będziesz miał do czynienia z lewym gwintem. Takie rozwiązanie zabezpiecza ją przed samoistnym odkręceniem się. Pamiętaj o tym, zanim sięgniesz po siłowe rozwiązania. 

Na co zwrócić uwagę przy odkręcaniu głowicy podkaszarki elektrycznej Bosch?

Największe problemy z głowicami w kosach dotyczą modeli firm o znikomej reputacji. To w nich często dochodzi do pęknięcia głowicy czy innych kłopotów z demontażem. Jeśli chcesz uniknąć pytań w stylu jak zdjąć głowicę z podkaszarki, zadbaj też o grubość żyłki. Zablokowana część żyłki w otworach to częsty problem, który utrudnia demontaż głowicy podkaszarki. Także zbyt cienka żyłka może stanowić kłopot z uwagi na niekontrolowane wysunięcie powierzchni ścinającej. Dobrym wyborem będzie inwestycja w wysokiej jakości kosę elektryczną. Mocne i niezawodne urządzenia to domena produktów z logo Makita. W sklepie Industria24 znajdziesz ręczną kosę o mocy 450W. Takie urządzenie poradzi sobie nawet z bardzo wysoką trawą. Dzięki wytrzymałemu silnikowi będziesz spokojnie korzystał z niego przez wiele lat. Jeśli zdecydujesz się na ten produkt, wiedza o tym, jak odkręcić głowicę podkaszarki elektrycznej BOSCH też może Ci się przydać. Produkty Makita mają podobnie zamocowaną żyłkę, dlatego demontaż głowicy podkaszarki będzie wyglądał identycznie.

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

kosmita 14 Jul 2015 22:19 21792

 • #1

  VIP Meritorious for electroda. pl

  #1

  Szukałem nie znalazłem niestety.

  Jeśli mogę prosić o pomoc będę wdzięczny. Mam zmywarkę Bosch SMS53M08EU i błąd E24. Teoretycznie jest do błąd zapchanego odpływu, ale... Woda jest wypompowywana bez problemu. Błąd zawsze pojawia się na początku cyklu mycia. Zmywarka się włącza i słychać jeden silnik pompy (czasami chlupanie bo coś wypompowuje) później się włącza druga pompa (inny odgłos) i jak było dobrze to załączało się pobieranie wody. Ale częściej jest tak że słychać ze 4 razy przełączanie się jednej pompy na drugą i jest błąd E24. Z tego co wy googlałem i zrozumiałem działanie zmywarki to ona wypompowuje wodę i następnie sprawdza pompą myjącą czy została jeszcze woda (czyli bada jaki prąd pobiera przy pustej zmywarce mały przy obecności wody większy).Można zmusić zmywarkę do działania otwierając jej w trakcie 3 buczenia pompy drzwi. Na moje oko pompa cyrkulacyjna pracuje z oporem co słychać po odgłosie jaki wydaje, w trakcie mycia po tym, że woda słabiej chlupie niż kiedyś, po tym że spadała jakość mycia i po tych częstych błędach E24. Teraz moje pytanie jest w tym g... jakiś prosty sposób żeby wydłubać tę pompę cyrkulacyjną żeby ją obejrzeć? Na teraz wymyśliłem taki, że trzeba zdjąć zbiornik wody z lewej strony zmywarki, bez tego nie mogę na tyle odchylić spodu żeby wyjąć całą miskę do, której przymocowane są obie pompy... Chyba, że jest jakiś inny sposób? Sugeruje się tym filmem https://www. youtube. com/watch? v=1Gz6xuNOiNs

  Mam problem z tym zbiornikiem wody/płaszczem bo jest przymocowany od wewnątrz jakimiś dwoma wlewami i o ile dolny mniejszy daje się zdjąć bez problemu o tyle większy za chiny ludowe ruszyć nie mogę.. niby ma dziurę na imbus 10, ale ten imbus się tam obraca. Da się to jakoś prościej zrobić.Jestem po pierwszej próbie rozebrania niestety nie udanej a wole na siłę nic nie zdejmować bo wiem, że często kończy się to źle. Sory za trochę długi tekst, ale krócej się nie dało... Dla zobrazowania chodzi o ten korek z którym mam problem

  PS.
  Wkradł się czeski błąd w nazwie poprawiłem.

 • #3nares

  Home appliances specialist  #3

  kosmita wrote:

  jakiś prosty sposób żeby wydłubać tę pompę cyrkulacyjną żeby ją obejrzeć?

  Nie obejrzeć, a wymienić. Płaszcza wodnego nie trzeba demontować, bo spód obudowy można uchylić na tyle, aby wymontować pompo-grzałkę.

 • #4#4

  Dzięki za odpowiedź.No właśnie się nie daje uchylić bo jak próbuję, to od strony płaszcza jest kilka rur podłączonych przewleczonych przez koryta i otwory w podstawie które uniemożliwiają uchylenie, a z kolei przed próbą demontażu/uchylania dołu tych rur nie da się wyjąć zawczasu bo są tak spasowane w korytach że nie można ich ciągnąć w dół. Chyba że masz na myśli wyszarpanie ich z płaszcza przy uchylaniu dołu, ale to wtedy mam powódź gotową i nie wiem czy da się je właściwie wepchnąć na miejsce. Na filmie do którego link dałem w pierwszym poście dobrze obrazuje to ujęcie 1:22, dwie rury i jeden wąż z zaciskiem skutecznie uniemożliwiają uchylanie (wież mi dość mono ciągnąłem.. na tyle na ile uważałem że nie rozerwę jakiegoś plastiku).Aha dla ułatwienia ta zmywarka spodniego plastiku nie ma montowanego na śruby tylko na jakieś metalowe zatrzaski w plastik podstawy... tylko czy to takie ułatwienie to nie wiem.

 • #5#5

  kosmita wrote:

  No właśnie się nie daje uchylić

  Da się, to nie teoria a praktyka. Przy większym doświadczeniu, pompę da się zdemontować bez ruszania podstawy zmywarki, ale to już finezja zawodowa

 • #6#6

  Da się cały talerz wyjąć z oboma pompami na wierzch, czy tylko pompę?

 • #7#7

  Przepraszam za odgrzewanie tematu ale być może będą zainteresowani ciągiem dalszym.
  Problem sam się rozwiązał. Do pielęgnacji zmywarki co miesiąc używałem środków czyszczących (różnych firm). Pewnego razu w trakcie mycia miałem ok 10 krótkotrwałych przerw w dostawie prądu (w sumie nie było mnie wtedy przy w domu) po powrocie okazało się że zmywarka działa bez charakterystycznego buczenia obciążonej pompy (co się mogło stać nie wiem). Oczywiście sól do zmywarki jest od zawsze.Po tym skoro i tak w opcji miałem wymianę pompy to do pojemnika na tabletki wsypałem dwa opakowania kwasku cytrynowego, przy następnym myciu sody oczyszczonej (oba mycia w najwyższej temperaturze) i na tą chwilę zmywarka działa jak nowa... Jeśli się okaże że te środki do mycia zmywarki one tej zmywarki nie myją to... Pytanie czy kwaskiem i sodą mogę coś w zmywarce uszkodzić?I tak chce się dobrać do pompy żeby zobaczyć czy nie ma jakichś szkieł, fasolek czy innego tłatajstwa które być może teraz ułożyły się tak że nie blokują pracy pompy....

 • #8#8

  Widzę że pojawiają się pytania w tym temacie więc zakończę go definitywnie. Wymiana pompy pomogła. Dla potomnych zostawiam dwa linki YouTube jak demontować pompę myjącą i wypompowującą. Numer katalogowy pompy 654575 wystarczy wpisać w google.

Znajdź instrukcje obsługi

Tutaj możesz pobrać i wydrukować instrukcje obsługi elektronarzędzi Bosch znajdujących się w aktualnej ofercie oraz elektronarzędzi, które już nie są dostępne na rynku. Aby znaleźć instrukcję obsługi, wprowadź numer katalogowy swojego narzędzia (umieszczony na tabliczce znamionowej).

Podręcznik demontażu i wymiany Bosch Rt960a

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik demontażu i wymiany Bosch Rt960a

 1. Instrukcja instalacji w terenie Hitachi Cp X275wt

 2. Instrukcja regulacji Ge S1070

 3. Podręcznik konserwacji zapobiegawczej Hitachi P 20sf

 4. Podręcznik polowy Cactus Kd8tf 250sh

 5. Podręcznik użytkownika i instrukcja instalacji 3m 1113121c

 6. Instrukcja obsługi z książką kucharską Caddx Nx1308e

 7. Instrukcja obsługi i instrukcja gotowania Aeg Lavamat 12710 Turbo Electronic

 8. Biuletyn Inżynierii Stosowanej Beko Bdv70wg

 9. Zdrowie i bezpieczeństwo, użytkowanie i pielęgnacja, instrukcja instalacji oraz informacje o rejestracji gwarancji online Canon Zr900 Zr 900 Camcorder

 10. Uwagi dotyczące bezpieczeństwa Hitachi Le32h316

 11. Karta szybkiej instalacji Honeywell F90a

 12. Instrukcje i porady dotyczące instalacji, użytkowania i serwisowania Cable Matters 202051

 13. Instrukcja użytkowania i obsługi Epson Easymp Network Updater

 14. Instrukcja obsługi z książką kucharską Bosch Ctc35 Di Series

 15. Pełna instrukcja obsługi 3d Hobby Shop Slick360

 16. Instrukcja instalacji, użytkowania i pielęgnacji Emerson Rosemount Model 500

 17. Uwagi dotyczące miejsca instalacji urządzeń, uziemienia i okablowania Podręcznik Hitachi Rac 18sh3

 18. Podręcznik ogólnej opieki i bezpieczeństwa Aeg Ffb73517zm

 19. Instrukcje montażu Fujitsu D2963 S

 20. Informacje techniczne i obsługa Canon Dim 787

 21. Manewr użytkownika Bosch Kan58a70ne

 22. Instrukcja obsługi i instrukcja bezpieczeństwa Fujitsu F1p3024span

 23. Ważne informacje o produkcie CAndt Solution Rco 1000 E3827

 24. Instrukcja obsługi i wskazówki bezpieczeństwa Ge Ddg5380g

 25. Podręcznik pierwszego kroku Haier Hl37s B

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik demontażu i wymiany Bosch Rt960a