Instrukcja obsługi i książka z przepisami Aeg X99484md2 to przydatne narzędzia, które pozwalają użytkownikom uzyskać maksymalne korzyści z ich urządzenia. Instrukcja obsługi zawiera szczegółowe informacje dotyczące funkcji urządzenia, w tym jak go uruchomić, jak używać i jak dbać o jego prawidłowe działanie. Książka z przepisami pozwala na wykorzystanie urządzenia do przygotowania wielu wyśmienitych potraw. Zawiera ona liczne przepisy kulinarne, które można wykorzystać do przyrządzenia dań zgodnie z instrukcją obsługi urządzenia. Użytkownicy mogą skorzystać z instrukcji obsługi i książki z przepisami, aby uzyskać maksymalne korzyści z ich Aeg X99484md2.
Ostatnia aktualizacja: Instrukcja obsługi i książka z przepisami Aeg X99484md2
Instrukcja obsługi to nic innego jak tylko zbiór zasad dotyczących użytkowania danego urządzenia, maszyny czy oprogramowania. I choć wydaje się prostym zestawem porad i wskazówek, wcale niełatwo ją stworzyć. Większość instrukcji – kompilacji tekstu, zdjęć i obrazków – wymagać będzie wielu umiejętności i znajomości co najmniej kilku programów. Trzeba odpowiednio zredagować i złamać tekst, w konkretne miejsca wstawić zdjęcia oraz grafiki i rozplanować całość tak, by była czytelna i przejrzysta. Szczególnie w przypadku instrukcji obsługi maszyn i urządzeń przyda się też znajomość podstawowych aspektów prawnych, którym podlegają te dokumenty. Jeśli zależy Ci na tym, by instrukcje obsługi Twoich produktów były wysokiej jakości, estetyczne, czytelne i intuicyjne – zdaj się na specjalistów! W Fesido stworzymy potrzebne materiały w formie, jakiej potrzebujesz – tekstowo-obrazkowej, graficznej bądź w postaci prezentacji. Gwarantujemy, że efekt naszej pracy będzie można z dumą dołączać do sprzedawanych produktów. Profesjonalnie przygotowana instrukcja obsługi znacząco zwiększy wartość Twojej oferty. W Fesido zajmiemy się kompleksowym przygotowaniem projektów instrukcji dla produktów z dowolnej branży. Rozpoczniemy od wywiadu z klientem, poznania jego preferencji i zebrania niezbędnych informacji technicznych dotyczących oferowanych przez niego towarów i usług. Na podstawie zdjęć, szkiców, opisów bądź wskazówek wykonamy graficzne wizualizacje, które, dopełnione tekstem, stworzą czytelne projekty instrukcji dla każdej oferty. Pracując nad grafiką, zawsze staramy się zachować spójność stylistyczną i wizerunkową z marką produktu. Odpowiednio dobieramy czcionkę i dopasowujemy paletę barw, tworząc kolorystyczną oprawę charakterystyczną dla brandu. Projektowanie instrukcji na tym etapie to ważny element pracy, który przekłada się na postrzeganie marki w oczach klientów. Dobrze wykonany i dopracowany w szczegółach projekt graficzny instrukcji udoskonala produkt. Dobrze wiemy, że idealna instrukcja to nie tylko karteczka ze wskazówkami i poradami, ale ważna część towaru, która – porządnie zaprojektowana – znacząco zwiększa jego wartość. Przygotowanie projektu instrukcji
Szacunkowa wycena
To zależy/od
- Stopnia skomplikowania,
- Zakresu zadania,
- Czasu realizacji,
- Formy wspłópracy.
Zasady tworzenia instrukcji obsługi
Instrukcja obsługi musi być przede wszystkim przejrzysta i zrozumiała. Nie powinna pozostawiać wątpliwości co do sposobu użycia produktu czy urządzenia. Dlatego do jej pisania stosuje się proste, czytelne zdania, a często nawet ich równoważniki o wartości ściśle merytorycznej, pozbawione zbędnych ozdobników stylistycznych. Instrukcja powinna być skonstruowana tak, by po jej przeczytaniu użytkownik dokładnie wiedział, jak używać produktu, którego dotyczy oraz – co równie ważne – jak go nie używać. To ostatnie jest istotne z uwagi na ryzyko zranienia się przez użytkownika bądź uszkodzenia sprzętu.
Dlatego tworzenie instrukcji obsługi odbywa się zawsze zgodnie z określonymi zasadami i wytycznymi:
- Należy używać precyzyjnego języka, dostosowanego do odbiorcy.
- Wszelkie polecenia muszą być uporządkowane według kolejności wykonywania.
- Tekst zapisany w punktach ułatwia orientację.
- Grafiki i ilustracje powinny być możliwie proste i czytelne.
- Obowiązuje stały układ tekstu: od tytułu i opisu urządzenia, przez objaśnienie poszczególnych czynności, po ewentualne uwagi.
Tworzenie instrukcji obsługi w fesido
Tworzenie instrukcji obsługi przebiega u nas wieloetapowo, z uwzględnieniem standardów powstawania tego typu dokumentów. Poszczególne elementy omawiamy z klientem, tak aby mieć pewność, że projektowanie instrukcji toczy się w odpowiednim tempie i że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Zależy nam na zadowoleniu klienta, dlatego chcemy mieć pewność, że wszystko zostało dokładnie ustalone, a zleceniodawca otrzyma to, czego oczekiwał.
Nasi pracownicy doskonale wiedzą, jak napisać instrukcję obsługi każdego typu. Dysponujemy odpowiednimi kwalifikacjami, znajomością reguł i doświadczeniem potrzebnym, by wykonać zarówno projekty instrukcji, jak i przygotować je do publikacji, druku i zapisania w dowolnym formacie. W zależności od potrzeb i preferencji zleceniodawcy w Fesido powstają wysokiej klasy instrukcje dowolnego typu – cyfrowe, jednostronicowe wydruki czy wielokartkowe książeczki.
Szukasz kompleksowych rozwiązań?
Zapraszamy do współpracy!
Formularz kontaktowy
Napisz lub zadzwoń!
ul. Kapelanka 12,
30-347 Kraków
}
Pon. – Pt. : 8. 00 – 17. 00
Weekend: Zamknięte
Wejdż do pierwszej na świecie prawdziwie interaktywnej przestrzeni kulinarnej.
Pierwsza na świecie prawdziwie interaktywna przestrzeń kulinarna.
Odkryj
Z dumą prezentujemy chłodziarki do wina, które spełniają 5 podstawowych kryteriów niezbędnych do prawidłowego przechowywania wina.
Dowiedz się więcejPrzełomowe podejście do pielęgnacji ulubionych ubrań.
Szuflada UniversalDose
Umożliwia umieszczenie każdego rodzaju detergentu, w tym kapsułki.
Zmywarki ComfortLiftRewolucja w zmywaniu naczyń.
Piekarnik parowy
BSE778380B55 (3 Opinie)Odkryj aplikację SideChef
Ciesz się zupełnie nowymi doznaniami kulinarnymi dzięki przepisom i wskazówkom szefów kuchni.
Swoboda w projektowaniu kuchni
Zarejestruj produktZarejestruj swoje urządzenie i odbierz kod rabatowy.
Akcesoria kuchenneDowiedz się więcej
Pakiety ochronneWięcej spokoju w codziennym życiu. pl/overlays/new-energy-label/" data-gtm-id="pap____new-energy-label">Etykiety energetyczneNowa etykieta energetyczna
Nowe etykiety klasy energetycznej, pozwalające łatwo identyfikować najbardziej wydajne urządzenia.
Poznaj naszą ofertę
Piekarniki
Płyty do zabudowy
Okapy
Lodówki
Zmywarki
Pralki
Suszarki
Pralko-suszarki
ILUSTRACJA: Instrukcja_intro
Clement127, licencja: CC BY-NC-ND 2. 0
W życiu codziennym bardzo często spotykamy się z tekstami użytkowymi. Jednym z nich jest instrukcja, która spokrewniona jest z takimi gatunkami, jak wskazówka, zalecenie, polecenie. Wszystkie te formy mają w bardzo prosty i jednoznaczny sposób opisać zasady postępowania i działania w konkretnych sytuacjach. Nie zawsze instrukcje są łatwe w odbiorze – są jednak bardzo przydatne, zwłaszcza wtedy, gdy chcemy coś sprawnie wykonać lub załatwić.
Instrukcja to gatunek, w którym najważniejszy jest odbiorca. To także tekst użytkowy. Trzeba w nim w prostych słowach komunikować, kto i jak ma postępować, jak należy coś właściwie używać. Bardzo ważna w instrukcji jest zwięzła, ale przemyślana kompozycja. Jak więc pisać instrukcję?
1) Po pierwsze, wyróżniamy dwie odmiany:
instrukcja obsługi, użytkowania, np. jakiegoś przedmiotu, urządzenia;
instrukcja działania, czynności, np. szybkiego, doraźnego postępowania w sprawach zagrażających naszemu bezpieczeństwu („instrukcja przeciwpożarowa”), a także dłuższego działania, złożonego nawet z wieloetapowych czynności („instrukcja wypełniania dokumentu”).
2) Po drugie, ważne jest, by treść instrukcji była ułożona chronologicznie (czyli każda opisana czynność powinna poprzedzać następną). Trzeba przede wszystkim przewidzieć, jak będzie odczytywał instrukcję odbiorca i co zrobi (to warunek, który musi być spełniony nawet przy redagowaniu takich gatunków spokrewnionych z instrukcją, jak „przepis kulinarny”).
Jakich form używać?
Czasowników w 2. osobie trybu rozkazującego („przygotuj”, „przejdź”, „zamień”, „użyj”).
Zwrotów komunikujących, że coś jest ‘dozwolone – zakazane’ („uważaj”, „pamiętaj”, „nie rób czegoś”) – są one ważne w opisie urządzeń, np. elektronicznych. Ostrzegają przed niebezpieczeństwem.
Zwrotów, które mówią o kolejnych etapach czynności (np. „najpierw”, „następnie”, „potem”, „teraz”, „zaraz po tym”) – warto je skojarzyć ze stylistyką przepisu kulinarnego.
Przed napisaniem instrukcji należy przemyśleć jej etapy – powinny być one graficznie wyróżnione. Coraz częściej pojawiają się instrukcje, w których słowom towarzyszą obrazki, np. instrukcje sprawnej ewakuacji w środkach transportu. Każdy, kto kiedykolwiek leciał samolotem, mógł (i musiał! ) przed startem wysłuchać takiej instrukcji.
Poniższa tabela przedstawia ogólny wzór instrukcji.
INSTRUKCJA |
PRZED UŻYCIEM |
OPIS |
PRZYGOTOWANIE |
OBSŁUGA Krok 1 |
KONSERWACJA |
ZASADY BEZPIECZEŃSTWA |
ILUSTRACJA: Biblioteka
www. com, fotografia barwna, domena publiczna
Instrukcje spotykane są również w zwykłych sytuacjach życia codziennego. Przykładem jest poniższa instrukcja, opisująca, jak zamawiać i wypożyczyć książki w bibliotece, której zbiory są skatalogowane w systemie komputerowym.
INSTRUKCJA ZAMAWIANIA I WYPOŻYCZANIA KSIĄŻEK W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ | Nagłówek |
I. KONTO CZYTELNIKA | Nagłówek do części I |
I. Ze zbiorów bibliotecznych mogą korzystać wyłącznie czytelnicy, którzy mają konto elektroniczne i kartę czytelnika. | Szczegółowe zasady postępowania – wyliczenie |
II. WYSZUKIWANIE I ZAMAWIANIE KSIĄŻEK W KATALOGU | Nagłówek do części II |
I. Aby znaleźć odpowiednią książkę lub odpowiednie czasopismo, skorzystaj z katalogu bibliotecznego. | Szczegółowe zasady do części II |
III. WYPOŻYCZANIE KSIĄŻEK | Nagłówek do części III |
I. Możesz wypożyczyć nie więcej niż 4 książki na 3 tygodnie. Możesz wypożyczyć książki tylko wtedy, gdy oddasz wcześniej wypożyczone. Czytelnicy wybierają książki i zgłaszają je bibliotekarzowi. Bibliotekarz wprowadza dane do komputera. Następnie można książkę wypożyczyć. | Szczegółowe zasady do części III |
IV. DODATKOWE WSKAZÓWKI I. Biblioteka nie wypożycza: czasopism, wydawnictw encyklopedycznych i słownikowych. Można z nich korzystać jedynie w czytelni. Książki należy oddać w terminie. Z wypożyczalni mogą korzystać czytelnicy, którzy w terminie oddali wcześniej wypożyczone wydawnictwa. | Nagłówek do części IV – dodatkowe UWAGI, OSTRZEŻENIA, ZASADY itp. |
Ćwiczenie 1
Wybierzcie jedną osobę, która będzie robiła figurki przestrzenne z papieru (np. modele samolotu, statku lub czapki malarskiej). Obserwując jej czynności, wpiszcie je do tabeli z zeszycie lub na planszy. Na koniec w grupie zredagujcie instrukcję. Przedstawcie ją innej grupie. Jeśli instrukcja została dobrze przygotowana, reprezentanci drugiej grupy na pewno nie będą mieli trudności w zrobieniu tej samej figurki.
Ćwiczenie 2
Skorzystaj z poniższego szablonu gatunkowego i przygotuj własną instrukcję. Może to być np. instrukcja zatytułowana: Jak opowiedzieć śmieszny dowcip?
Co to będzie? | Opis zadania |
Dla kogo? | Obraz odbiorcy |
Co trzeba przygotować? | Wyliczenie potrzebnych rzeczy |
Jak to zrobić? | Wyliczenie kolejnych czynności/etapów postępowania |
Na co uważać? | Ostrzeżenia |
Ćwiczenie 3
W instrukcjach ważny jest precyzyjny opis. Istotne jest również, aby język, którym jest napisana był czytelny i zrozumiały. Spróbuj więc przeredagować poniższe instrukcje według podanego wzoru. Zamień formy na prostsze – typowe dla instrukcji.
Wzór: Przed przejściem przez ulicę należy zwrócić uwagę, czy z prawej lub z lewej strony nie nadjeżdża samochód. → Zanim przejdziesz przez ulicę…
1) Można przejść przez ulicę wyłącznie wtedy, gdy zapali się zielone światło. Przechodzenie na czerwonym świetle jest niedozwolone.
2) W razie zauważenia niebezpiecznej sytuacji należy niezwłocznie powiadomić straż miejską.
3) Każdy, kto dostrzeże wypadek, powinien jak najszybciej powiadomić o tym policję. Należy wybrać numer 112 i przekazać informację o wypadku.
4) Wypożyczanie książek w naszej bibliotece nie nastręcza trudności.
5) Przed wypożyczeniem kolejnych książek należy oddać poprzednie.
6) W razie nieoddania książek w terminie nie będzie można wypożyczyć kolejnych.
Źródło: Contentplus. pl sp. z o. o., licencja: CC BY 3.