Instrukcja montażu i szablon montażowy Brother Ke 430hx

Instrukcja montażu i szablon montażowy Brother KE 430hx to zestaw narzędzi do tworzenia urządzeń Brother KE 430hx. Instrukcja montażu zawiera wszystkie niezbędne informacje oraz instrukcje krok po kroku, które ułatwiają montaż urządzenia. Szablon montażowy pozwala uzyskać precyzyjną i estetyczną instalację urządzenia. Dokumentacja jest łatwa w użyciu i dostępna w wielu językach. Dzięki temu możliwe jest szybkie i sprawne skonfigurowanie urządzenia, co pozwala na szybkie i skuteczne wykorzystanie go do realizacji celów.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja montażu i szablon montażowy Brother Ke 430hx

BROTHER – producent najwyższej jakości maszyn do szycia

Maszyny do szycia japońskiej firmy Brother obecne są na rynku już od ponad stu lat, więc jeśli szukasz marki o ugruntowanej pozycji, z pewnością będzie to świetny typ. Firma Brother Industries powstała w 1908 roku w Nagoyi i początkowo nosiła nazwę Yasui Sewing Machine Co. Oferta firmy jest bardzo zróżnicowana. Stanowią ją: maszyny do szycia domowe do użytku prywatnego, jak również, maszyny do szycia przemysłowe, np. owerloki, maszyny zygzak, dziurkarki, oraz inne sprzęty niezwiązane z szyciem. Maszyny do szycia marki Brother są lubiane zarówno przez profesjonalnych krawców, jak i przez amatorów domowego szycia. To nowoczesne maszyny, które imponują niezawodnością, precyzją wykonywanych ściegów i różnorodnością funkcji, a jednocześnie są łatwe w obsłudze. Marka Brother uznawana jest za prawdziwego lidera w tym segmencie rynku dzięki dbałości o każdy detal i zastosowaniu innowacyjnych technologii. Produkty firmy Brother charakteryzują się trwałością i funkcjonalnością, dzięki wykorzystaniu materiałów najwyższej jakości oraz najnowocześniejszych technologii. Urządzenia te są godne zaufania i z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów.

Nowoczesne maszyn do szycia Brother to estetyka i innowacyjność w jednym

Marka Brother to historia, doświadczenie i nieustanny rozwój technologiczny. Maszyny do szycia Brother, zarówno domowe i przemysłowe to jeden z mocnych segmentów działalności producenta Brother. Seria maszyn do szycia Brother Nexio to doskonały przykład obrazujący powyższe i godne uwagi produkty, które cechuje interesujący, nowoczesny design, solidność konstrukcji, elektroniczny system transportu, efektywny silnik servo, system Direct Drive, pierwszy na świecie system DigiFlex kontrolujący ząbki transportu oraz wiele innych funkcjonalności. To także w zależności od modelu pełna programowalność szycia, port USB, wyświetlacz LCD, aktualizowane oprogramowanie i wiele innych możliwości.

Brother – doskonały serwis i wsparcie dla użytkowników

Marka Brother dla swoich konsumentów przygotowała bardzo dobrze funkcjonujący i kompleksowy system wsparcia posprzedażowego. Na stronie Brother pobierzesz i zainstalujesz najnowsze sterowniki i oprogramowania Brother. Na stronie znajdziesz również użytkowy Podręcznik – Instrukcję dla poszczególnych modeli maszyn szwalniczych oraz z łatwością odnajdziesz kompleksowe odpowiedzi na najczęściej nurtujące użytkowników Brother pytania. Po zakupie wystarczy zarejestrować maszynę, aby on - line uzyskiwać fachową pomoc i cenne porady eksperckie. Brother to także długi okres opieki gwarancyjnej, co jest dużym atutem.

Co wyjątkowego oferuje Brother w zakresie procesu szycia?

Mnogość przydatnych funkcji i kompleksowość rozwiązań. To również daleko idąca automatyka i profesjonalizm w przemysłowym szyciu. Rekomendujemy zwrócić uwagę na dostępny w niektórych urządzeniach Brother system SFDS, czyli japoński ścieg idealny, opracowany przez japońskich inżynierów. To specjalny system napędu ząbków, dzięki któremu transport materiału odbywa się po obrysie prostokąta z jednolitą prędkością i jednolitym dociskiem. Ząbki podczas pracy zachowują więc stałą wysokość przesuwu ponad materiałem i dzięki temu maszyna utrzymuje stały skok ściegu, nie drobi i nie marszczy tkaniny. Dzięki systemowi SFDS ząbki mogą przetransportować każdy, nawet najdelikatniejszy materiał już od pierwszej nitki.

BROTHER S7300A NEXIO

INNOWACYJNA AUTOMATYCZNA STEBNÓWKA 1-IGŁOWA Z ELEKTRONICZNYM SYSTEMEM TRANSPORTU I Z SILNIKIEM SERVO

BROTHER S7250A

AUTOMATYCZNA STEBNÓWKA 1-IGŁOWA Z ELEKTRONICZNYM SYSTEMEM TRANSPORTU

Pokazano 1-12 z 27 pozycji
RbGM1KspYVI4X1

ILUSTRACJA: Instrukcja_intro

Clement127, licencja: CC BY-NC-ND 2. 0

W życiu codziennym bardzo często spotykamy się z tekstami użytkowymi. Jednym z nich jest instrukcja, która spokrewniona jest z takimi gatunkami, jak wskazówka, zalecenie, polecenie. Wszystkie te formy mają w bardzo prosty i jednoznaczny sposób opisać zasady postępowania i działania w konkretnych sytuacjach. Nie zawsze instrukcje są łatwe w odbiorze – są jednak bardzo przydatne, zwłaszcza wtedy, gdy chcemy coś sprawnie wykonać lub załatwić.

j0000007VBB1v50_0000000C

Instrukcja to gatunek, w którym najważniejszy jest odbiorca. To także tekst użytkowy. Trzeba w nim w prostych słowach komunikować, kto i jak ma postępować, jak należy coś właściwie używać. Bardzo ważna w instrukcji jest zwięzła, ale przemyślana kompozycja. Jak więc pisać instrukcję?

1) Po pierwsze, wyróżniamy dwie odmiany:

  • instrukcja obsługi, użytkowania, np. jakiegoś przedmiotu, urządzenia;

  • instrukcja działania, czynności, np. szybkiego, doraźnego postępowania w sprawach zagrażających naszemu bezpieczeństwu („instrukcja przeciwpożarowa”), a także dłuższego działania, złożonego nawet z wieloetapowych czynności („instrukcja wypełniania dokumentu”).

2) Po drugie, ważne jest, by treść instrukcji była ułożona chronologicznie (czyli każda opisana czynność powinna poprzedzać następną). Trzeba przede wszystkim przewidzieć, jak będzie odczytywał instrukcję odbiorca i co zrobi (to warunek, który musi być spełniony nawet przy redagowaniu takich gatunków spokrewnionych z instrukcją, jak „przepis kulinarny”).

Jakich form używać?

  • Czasowników w 2. osobie trybu rozkazującego („przygotuj”, „przejdź”, „zamień”, „użyj”).

  • Zwrotów komunikujących, że coś jest ‘dozwolone – zakazane’ („uważaj”, „pamiętaj”, „nie rób czegoś”) – są one ważne w opisie urządzeń, np. elektronicznych. Ostrzegają przed niebezpieczeństwem.

  • Zwrotów, które mówią o kolejnych etapach czynności (np. „najpierw”, „następnie”, „potem”, „teraz”, „zaraz po tym”) – warto je skojarzyć ze stylistyką przepisu kulinarnego.

Przed napisaniem instrukcji należy przemyśleć jej etapy – powinny być one graficznie wyróżnione. Coraz częściej pojawiają się instrukcje, w których słowom towarzyszą obrazki, np. instrukcje sprawnej ewakuacji w środkach transportu. Każdy, kto kiedykolwiek leciał samolotem, mógł (i musiał! ) przed startem wysłuchać takiej instrukcji.

Poniższa tabela przedstawia ogólny wzór instrukcji.

INSTRUKCJA

PRZED UŻYCIEM

OPIS

PRZYGOTOWANIE

OBSŁUGA

Krok 1
Krok 2
Krok 3

KONSERWACJA

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

j0000007VBB1v50_0000001R
Ra5ku3Pus6OIp1

ILUSTRACJA: Biblioteka

www. com, fotografia barwna, domena publiczna

Instrukcje spotykane są również w zwykłych sytuacjach życia codziennego. Przykładem jest poniższa instrukcja, opisująca, jak zamawiać i wypożyczyć książki w bibliotece, której zbiory są skatalogowane w systemie komputerowym.

INSTRUKCJA ZAMAWIANIA I WYPOŻYCZANIA KSIĄŻEK W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

Nagłówek

I. KONTO CZYTELNIKA

Nagłówek do części I

I. Ze zbiorów bibliotecznych mogą korzystać wyłącznie czytelnicy, którzy mają konto elektroniczne i kartę czytelnika.
II. Aby uzyskać kartę czytelnika i aktywne konto, wypełnij formularz i przekaż go bibliotekarzowi.
III. Bibliotekarz sprawdzi Twoje dane, a następnie założy Ci konto czytelnika i wyda ważną kartę.

Szczegółowe zasady postępowania – wyliczenie

II. WYSZUKIWANIE I ZAMAWIANIE KSIĄŻEK W KATALOGU

Nagłówek do części II

I. Aby znaleźć odpowiednią książkę lub odpowiednie czasopismo, skorzystaj z katalogu bibliotecznego.
II. Musisz się do niego zalogować:
- Wpisz numer karty („login”) i hasło, które przekazuje Ci pracownik biblioteki.
- Kliknij ikonkę DALEJ.
III. Następnie wpisz do wyszukiwarki właściwe informacje o książce:
- Podaj słowa kluczowe („autor, tytuł, typ publikacji”).
- Naciśnij ikonkę OK.
IV. Gdy wyświetli się właściwy tytuł oraz numer biblioteczny (sygnatura), wybierz polecenie ZAMAWIAM.
V. Jeśli publikacja jest niedostępna, otrzymasz komunikat WYPOŻYCZONE.
VI. Jeśli publikacja jest dostępna, po półgodzinie możesz ją odebrać ze stolika z zamawianymi książkami.

Szczegółowe zasady do części II
Wyliczenia główne i podpunkty

III. WYPOŻYCZANIE KSIĄŻEK

Nagłówek do części III

I. Możesz wypożyczyć nie więcej niż 4 książki na 3 tygodnie. Możesz wypożyczyć książki tylko wtedy, gdy oddasz wcześniej wypożyczone. Czytelnicy wybierają książki i zgłaszają je bibliotekarzowi. Bibliotekarz wprowadza dane do komputera. Następnie można książkę wypożyczyć.

Szczegółowe zasady do części III

IV. DODATKOWE WSKAZÓWKI

I. Biblioteka nie wypożycza: czasopism, wydawnictw encyklopedycznych i słownikowych. Można z nich korzystać jedynie w czytelni. Książki należy oddać w terminie. Z wypożyczalni mogą korzystać czytelnicy, którzy w terminie oddali wcześniej wypożyczone wydawnictwa.

Nagłówek do części IV – dodatkowe UWAGI, OSTRZEŻENIA, ZASADY itp.

j0000007VBB1v50_00000031

Ćwiczenie 1

Wybierzcie jedną osobę, która będzie robiła figurki przestrzenne z papieru (np. modele samolotu, statku lub czapki malarskiej). Obserwując jej czynności, wpiszcie je do tabeli z zeszycie lub na planszy. Na koniec w grupie zredagujcie instrukcję. Przedstawcie ją innej grupie. Jeśli instrukcja została dobrze przygotowana, reprezentanci drugiej grupy na pewno nie będą mieli trudności w zrobieniu tej samej figurki.

uzupełnij treść

Ćwiczenie 2

Skorzystaj z poniższego szablonu gatunkowego i przygotuj własną instrukcję. Może to być np. instrukcja zatytułowana: Jak opowiedzieć śmieszny dowcip?

uzupełnij treść

Co to będzie?

Opis zadania

Dla kogo?

Obraz odbiorcy

Co trzeba przygotować?

Wyliczenie potrzebnych rzeczy

Jak to zrobić?

Wyliczenie kolejnych czynności/etapów postępowania

Na co uważać?

Ostrzeżenia

Ćwiczenie 3

W instrukcjach ważny jest precyzyjny opis. Istotne jest również, aby język, którym jest napisana był czytelny i zrozumiały. Spróbuj więc przeredagować poniższe instrukcje według podanego wzoru. Zamień formy na prostsze – typowe dla instrukcji.

Wzór: Przed przejściem przez ulicę należy zwrócić uwagę, czy z prawej lub z lewej strony nie nadjeżdża samochód. → Zanim przejdziesz przez ulicę…

1) Można przejść przez ulicę wyłącznie wtedy, gdy zapali się zielone światło. Przechodzenie na czerwonym świetle jest niedozwolone.

2) W razie zauważenia niebezpiecznej sytuacji należy niezwłocznie powiadomić straż miejską.

3) Każdy, kto dostrzeże wypadek, powinien jak najszybciej powiadomić o tym policję. Należy wybrać numer 112 i przekazać informację o wypadku.

4) Wypożyczanie książek w naszej bibliotece nie nastręcza trudności.

5) Przed wypożyczeniem kolejnych książek należy oddać poprzednie.

6) W razie nieoddania książek w terminie nie będzie można wypożyczyć kolejnych.

uzupełnij treść
RAmoqXsSlBKjJ1
zadanie interaktywne

Źródło: Contentplus. pl sp. z o. o., licencja: CC BY 3.

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy zinformacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bezzmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.

Instrukcja montażu i szablon montażowy Brother Ke 430hx

Bezpośredni link do pobrania Instrukcja montażu i szablon montażowy Brother Ke 430hx

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcja montażu i szablon montażowy Brother Ke 430hx