Instalacja, uruchomienie i obsługa Ge 197d3351p003

Instalacja, uruchomienie i obsługa Ge 197d3351p003 jest łatwa i prosta. Aby zainstalować Ge 197d3351p003, należy pobrać i zainstalować odpowiednią aplikację z oficjalnej strony producenta. Należy również upewnić się, że system jest w stanie wykonywać wszystkie niezbędne aktualizacje. Po zainstalowaniu aplikacji należy jej uruchomić i później przejść do menu konfiguracji, aby skonfigurować produkt. Aby używać Ge 197d3351p003, należy mieć dostęp do sieci internetowej, aby móc korzystać z wszystkich jego funkcji.

Ostatnia aktualizacja: Instalacja, uruchomienie i obsługa Ge 197d3351p003

Soczewki kontaktowe to dla wielu osób posiadających wadę wzroku doskonałe rozwiązanie ich problemów. Są wygodniejsze niż okulary, nie zmieniają kształtu i wyrazu twarzy, a na dodatek mogą korygować naprawdę dużą rozpiętość wad. Niestety, niektórzy pacjenci mają problem z założeniem soczewek lub z uczuciem pieczenia czy wręcz obecności ciała obcego w oku. Prawidłowo założone soczewki kontaktowe nie powinny jednak wywoływać takich dolegliwości. Jak zakładać soczewki kontaktowe – multifokalne, jednodniowe, miesięczne – by właściwie spełniały swoją funkcję? Jak je zdejmować i jak o nie dbać, aby nie przyczyniły się do podrażnień i infekcji oka? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z użytkowaniem szkieł kontaktowych znajdziecie poniżej. Zapraszamy do lektury!

Czy zakładanie soczewek boli?

Główną obawą w zakładaniu soczewek dla początkujących jest to, że cały ten proces wiąże się z bólem. Nic bardziej mylnego! Na szczęście szkła kontaktowe są na tyle miękkie i elastyczne, że zarówno ich zakładanie, jak i zdejmowanie w żadnym wypadku nie powinno powodować bólu. Wielogodzinne ich noszenie – zwłaszcza na początku – może powodować pewien dyskomfort, jednak jest to naturalna reakcja, a z czasem mija. By ułatwić osobom początkującym zakładanie soczewek oraz oswoić je z poszczególnymi krokami, przygotowaliśmy krótki poradnik!

Krok pierwszy: higiena i przestrzeganie zasad

Zakładanie soczewek zawsze należy rozpocząć od dokładnego mycia rąk wodą z mydłem – pozwoli to zarówno na zachowanie higieny, jak i zapobiegnie mikrouszkodzeniom soczewek, które mogłyby powstać w wyniku kontaktu z cząsteczkami kurzu i pyłkami, znajdującymi się na skórze. Dodatkowo mycie rąk zapewnia ochronę przed transferem bakterii i wirusów z rąk na soczewkę, a później na gałkę oczną – przez którą również możemy zarazić się różnymi chorobami. Oprócz przestrzegania podstawowych zasad higieny należy pamiętać także o codziennej wymianie płynu do soczewek w pudełeczku oraz o myciu pojemniczka do ich przechowywania, oraz o wymianie samego pudełka – przynajmniej raz na miesiąc.

Krok drugi: jak założyć soczewki?

Zakładanie soczewek rozpocznij od umieszczenia szkła kontaktowego na opuszce suchego, umytego palca wskazującego ręki dominującej i od sprawdzenia, czy soczewka przybiera kształt miseczki – jeśli tak, to trzymasz ją w odpowiedni sposób. Następnie:

• środkowy palec tej samej ręki przyłóż do dolnych rzęs i odciągnij dolną powiekę w dół, a palcami drugiej ręki odciągnij górną powiekę;

• soczewkę nałóż na oko, odsuwając następnie palec, na którym się znajdowała;

• spójrz w dół, w górę i na boki, a następnie puść dolną, a później górną powiekę;

• w tym momencie większość osób zaczyna mrugać – jest to jednak błąd, który może spowodować przesunięcie się soczewki na oku w niepożądane miejsce. Zamiast mrugać, spójrz znów w dół – to pozwoli stawić się soczewce w centralnym miejscu oka.

Gotowe! Soczewka leży odpowiednio, jeśli nie uwiera, a jednocześnie zapewnia dobre widzenie. W przypadku odczuwania dyskomfortu należy ją zdjąć, przepłukać płynem do soczewek i znów założyć.

Jak zdejmować soczewki kontaktowe?

Przy zdejmowaniu szkieł kontaktowych najważniejsze jest zachowanie właściwej higieny – przed przystąpieniem do tej czynności należy więc dokładnie umyć ręce. Zdejmowanie soczewek – krok po kroku – wygląda następująco:

• palcem środkowym ręki dominującej odciągnij w dół dolną powiekę;

• spójrz w górę (nie unosząc głowy) i przyłóż opuszek palca wskazującego ręki dominującej do dolnej krawędzi soczewki, a następnie zsuń ją na białą część oka;

• nadal patrząc w górę chwyć soczewkę palcem wskazującym i kciukiem – zrób to delikatnie, by nie uszkodzić soczewki.

Jak dbać o soczewki?

Oprócz umiejętności zakładania i zdejmowania soczewek, osoby stosujące na co dzień szkła kontaktowe powinny mieć również wiedzę na temat tego, jak dbać o soczewki. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, by przemywać je odpowiednio dobranym płynem po każdym użyciu. Po zdjęciu szkieł polewamy je więc płynem – po uprzednim umieszczeniu ich w zagłębieniu dłoni – i pocieramy przez 30 sekund tak, by obie strony miały kontakt ze specyfikiem myjącym.

Soczewki powinny być przechowywane w specjalnym pojemniczku z dwiema komorami – na prawą i lewą soczewkę. Obie komory muszą być wypełnione świeżym płynem – wymienianym przy każdej zmianie szkieł. Takie przechowywanie zapewni szkłom ochronę przed zniszczeniami mechanicznymi oraz przed wysychaniem (płyn powinien całkowicie przykrywać soczewki).

Zaniedbane, źle pielęgnowane i rzadko czyszczone szkła kontaktowe mogą być przyczyną chorób oczu (bakteryjnych, wirusowych), a nawet uszkodzeń mechanicznych. Należy także bezwzględnie pamiętać o tym, że soczewki to wyroby medyczne, które powinny być używane wyłącznie za zgodą specjalisty i zgodnie z jego zaleceniami.

O tym, jak dbać o soczewki pisaliśmy również w artykule Bezpieczne używanie miesięcznych soczewek kontaktowych – poradnik.

Podsumowanie

Zakładanie soczewek nie jest tak naprawdę trudnym zadaniem, jednak to naturalne, że na początku będzie powodowało strach, a być może nawet dyskomfort – wprawa i przyzwyczajenie mogą jednak skutecznie go wyeliminować. Przy użytkowaniu szkieł kontaktowych bezwzględnie należy pamiętać o higienie – zarówno dłoni, jak i soczewek – zwłaszcza przy ich zakładaniu i zdejmowaniu. Właściwe dobrane soczewki, noszone zgodnie z zaleceniem kontaktologa i właściwie pielęgnowane, pozwalają doskonale korygować wzrok i zapewniają wygodę użytkowania. Zdecydowanie warto porzucić obawy i spróbować tej metody korekcji!

Znajdź instrukcje obsługi

Tutaj możesz pobrać i wydrukować instrukcje obsługi elektronarzędzi Bosch znajdujących się w aktualnej ofercie oraz elektronarzędzi, które już nie są dostępne na rynku. Aby znaleźć instrukcję obsługi, wprowadź numer katalogowy swojego narzędzia (umieszczony na tabliczce znamionowej).

Detektory

Prosty i intuicyjny w obsłudze – oczywisty wybór przy pracach wymagających efektywnego lokalizowania obiektów

  • Automatyczna kalibracja eliminuje błędy wynikające z nieprawidłowej obsługi, zapewniając bezpieczniejszą pracę
  • Lokalizuj metal i przewody pod napięciem w różnego typu ścianach oraz konstrukcje drewniane w ścianach gipsowo-kartonowych
  • Wykrywa obiekty w ścianach przed rozpoczęciem wiercenia, zapewniając większe bezpieczeństwo, idealny podczas remontów

Zobacz dane techniczne

z 1 baterią 9 V, opaską na rękę

Nr katalogowy: 0 601 081 000

Kup od partnerów firmy Bosch

Ten produkt zawiera

  • Opaska na rękę
  • Pokrowiec
  • 1 bateria 9 V (6LR61)
  • nie Maks. głębokość detekcji120 mmWykrywane obiektyMetale magnetyczne (np. żelazo), Metale niemagnetyczne (np. miedź), Przewody pod napięciem, Konstrukcje drewniane Maks. głębokość detekcji, metal magnetycznyMaks. głębokość detekcji, metal niemagnetyczny80 mmMaks. głębokość detekcji, przewody pod napięciem50 mmMaks. głębokość detekcji, konstrukcje drewniane38 mmRodzaje ścianZabudowa sucha, Uniwersalna Ochrona przed pyłem i wodąIP 54 Identyfikacja materiałuPrzewód pod napięciem, Metal Zasilanie1 x 9 V 6LR61 Automatyczny wyłącznik, po ok. 5 minut Ciężar, ok. *0, 27 kg

    Dodatkowe informacje

    Technologia radarowa Bosch

    GMS 120 Professional: Dalsze informacje

    Najważniejsze cechy produktu

    Łatwa detekcja i bezpieczniejsza praca – detektor GMS 120 Professional to najchętniej wybierany detektor uniwersalny w tej klasie. Wyposażone w automatyczną kalibrację urządzenie eliminuje błędy wynikające z nieprawidłowej obsługi, co sprawia, że idealnie nadaje się do bezpiecznej pracy. Urządzenie zapewnia dokładny rezultat pomiaru podczas wykrywania metalu i przewodów pod napięciem w różnego typu ścianach oraz konstrukcji drewnianych w ścianach gipsowo-kartonowych.

    Sprzęt i aplikacja

    Lokalizowanie obiektów w ścianach przed rozpoczęciem wiercenia zapewnia większe bezpieczeństwo pracy, szczególnie użytkownikom wykonującym prace remontowe i czynności takie jak montaż szaf, blatów kuchennych, umywalek, kotłów i systemów grzewczych lub instalacja klimatyzacji i systemów tryskaczowych. Od konstrukcji drewnianych w suchej zabudowie (3, 8 cm) i przewodów pod napięciem (5 cm) do metali nieżelaznych (8 cm) i żelaznych (12 cm): to wszechstronne urządzenie wykrywa różnego rodzaju materiały i skanuje na głębokość do 12 cm.

    Dodatkowa informacja

    Model GMS 120 Professional posiada także skalę Centre Finder, która umożliwia dokładne wskazanie środka wykrywanych obiektów wraz z odczytem właściwości materiału. Trójkolorowy pierścień diodowy LED wyraźnie wskazuje wykrycie lub brak wykrycia obiektu i posiada otwór do zaznaczania wewnątrz pierścienia, umożliwiający bezpośrednie odnotowanie wyniku każdego pomiaru. To wytrzymałe urządzenie posiada okładzinę gumową, obudowę odporną na uderzenia i stopień ochrony przed pyłem i wodą IP54.

    Potrzebujesz części zamiennych?

    Tutaj szybko i łatwo znajdziesz części zamienne pasujące do Twojego narzędzia Bosch Professional.

    Znajdź część zamienną

    Znajdź odpowiednią część zamienną

    Nasze produkty można jednoznacznie zidentyfikować przy użyciu 10-cyfrowego numeru katalogowego podanego na narzędziu. Upewnij się, że numer katalogowy odpowiada numerowi w polu z informacją dotyczącą Twojego narzędzia. Jeśli numer katalogowy poniżej nie odpowiada numerowi na Twoim narzędziu, użyj naszego katalogu części zamiennych, aby wyszukać części, której potrzebujesz.

    INFORMACJA O PRODUKTACH

    Pytania dotyczące Elektronarzędzi, narzędzi pomiarowych i osprzętu Bosch Professional.

    Pon. - Pt. :8. 30 – 16. 30

    *koszt połączenia wg taryfy lokalnej

    INFOLINIA SERWISOWA

    Pytania dotyczące napraw, serwisu elektronarzędzi oraz części zamiennych do elektronarzędzi Bosch Professional.

    Pytania i odpowiedzi

    Tutaj uzyskasz odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące naszych usług serwisowych.

    Instalacja, uruchomienie i obsługa Ge 197d3351p003

    Bezpośredni link do pobrania Instalacja, uruchomienie i obsługa Ge 197d3351p003

    Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

    Ostatnia aktualizacja Instalacja, uruchomienie i obsługa Ge 197d3351p003