Dane techniczne i instrukcja serwisowa Frigidaire Cra086ht10

Frigidaire Cra086ht10 to jedna z najlepszych lodówek dostępnych na rynku. Model ten jest wyposażony w wiele unikalnych funkcji, które pozwalają na precyzyjne utrzymanie optymalnego poziomu temperatury w lodówce. Dane techniczne Frigidaire Cra086ht10 obejmują 10 stopniową regulację temperatury, oświetlenie LED, kontrolę wilgotności i kompresor stałoprężny. Instrukcja serwisowa Frigidaire Cra086ht10 zawiera szczegółowe opisy wszystkich funkcji urządzenia, w tym instrukcje dotyczące konserwacji i naprawy. W instrukcji tej znajduje się również wyczerpujący spis części zamiennych, a także wytyczne dotyczące bezpiecznego użytkowania lodówki.

Ostatnia aktualizacja: Dane techniczne i instrukcja serwisowa Frigidaire Cra086ht10

AutorWątek: Instrukcje obsługi, katalogi części, serwisówki. (Przeczytany 42847 razy)

« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2014, 08:33:23 wysłana przez mechanik350 »

Zapisane

Warmińsko-mazurskie


Edit:

Od tego postu zaczęła powstawać biblioteka forum Jawacz. pl

Wszystkie materiały udostępnione w tym poście zostały tam przeniesione.

http://www. 0

----------------------------------------------------------------------------------
Dodaje swoje skany przerobione do formatu pdf na googledrive baza zostanie powiększona jak tylko zdobędę jakieś nowe materiały, część lub nawet większość można znaleźć gdzieś w necie ale z jakością skanu różnie więc postanowiłem zrobić to sam.

Za udostępnione materiały dziękuje następującym użytkownikom:

Motostan

Za udostępnienie katalogu części do 472. 5 i montażówki do 634

Mathini

Za udostępnienie katalogu cześci do 472. 4

Karolek

Za zeskanowanie instrukcji obsługi do Jawki 50

Turbo

Za zeskanowanie instrukcji obsługi do Jawy 90

Holger

Za zeskanowanie Instrukcji obsługi CZ 472. 4

« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2016, 08:08:59 wysłana przez Blenders »

Jawa 350 634-7 (12V flansza na Altka i Zapłon Janka) 83r Już jeździ
Čz 350 472. 5 (12V flansza na Altka i Zapłon Janka) 85r
Čz 180 487. 4 (Pełne Vape 12V) 93r
Wsk 125 M06B3 Bąk (Cdi TurboZabytki 12V) 77r

Zakupiłem oryginalną instrukcję po polsku do Jawy 350 638. Biało-niebieska książeczka. W poniedziałek zacznę ją skanować, chętnym wyślę skany:)

Posiadam zeskanowany cały katalog części do 638 i 639 po polsku z serii "z motorem na ty". Jak podpowiecie na jaki serwis lub serwer to wrzucę.
Posiadam też zeskanowany katalog części do WSKi 125 każdy model. Jak ktoś zna jakiś serwer/hosting, gdzie można pliki większe jak 200 mb bez rejestracji przesłać niech da mi znać. Zamieszczę oba katalogi z instrukcją Jawy.

Poszukuje przyczepki Pav oraz zamka siedzenia do Velorexa 562
"Klasyk jest jak pies... Kiedyś zdechnie" J. Clarkson

Breinride nie działa.
Potrzebuję instrukcji i dokumentacji do CZ 487 (175)

Czasem trzeba długo iść, aby dojść do siebie..
Motocykl jest jak media markt - nie dla idiotów

Sporo ciekawych instrukcji jest na chomiku u uzytkownika allemotocykle. pl.

Witam kolegów
Własnie składam silnik do mojej CZ175 model 487
Niestety nie porobiłem dokumentacji przy rozkładaniu. Czy macie może schemat silnika i skrzyni biegów abym nic nie pomylił przy składaniu?
Z góry dziękuję

ta

Witam kolegów
Własnie składam silnik do mojej CZ175 model 487
Niestety nie porobiłem dokumentacji przy rozkładaniu. Czy macie może schemat silnika i skrzyni biegów abym nic nie pomylił przy składaniu?
Z góry dziękuję

Tutaj masz wątek Jacka64 jest dużo zdjęć z opisami z renowacji 487

Zaglądałeś do Biblioteki forumowej?

Witam
Potrzebuję zdjęcia jak jest założona sprężyna kopniaka w cz175 487.
niestety wiem że dół opiera się na karterze ale góra gdzie powinna być zachaczona, półksiężyc ma otwór ale chyba nie tam.

Z góry dziękuję

1 PL INSTRUKCJA MONTAŻU I OBSŁUGI SERIA YUTAKI RAS-(2/2. 5/3)WHVNP Jednostka zewnętrzna

2

3 Polski Dane techniczne opisane w podręczniku mogą ulec zmianie bez uprzedzenia, jeśli to konieczne ze względu na politykę ciągłej innowacji prowadzoną przez HITACHI. Firma HITACHI zadbała o poprawność i dokładność danych technicznych. Jednocześnie nie ponosi żadnej odpowiedzialności za błędy drukarskie.

4! Nie wolno wyrzucać zużytego produktu z odpadami komunalnymi. Należy przekazać go do utylizacji odbiorcy odpadów elektrycznych i elektronicznych uprawnionego do zbiórki tego typu odpadów, zgodnie z przepisami prawa lokalnego lub krajowego. Pompy ciepła zawierają czynnik chłodniczy, oleje oraz podzespoły, które są niebezpieczne dla środowiska. Należy powierzyć ich rozbiórkę wyspecjalizowanemu podmiotowi wskazanemu w przepisach prawa właściwego. Szczegółowe informacje o utylizacji odpadów można uzyskać u władz samorządowych.

5 Polski Rozporządzenie Unii Europejskiej nr 517/2014 w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych wymaga podania w nanoszonej na urządzenie etykiecie informacyjnej ilości czynnika chłodniczego wprowadzanego do obiegu instalacji. Nie wolno upuszczać czynnika R410A do powietrza: R410A jest fluorowanym gazem cieplarnianym o potencjale wzrostu globalnego ocieplenia (GWP), wyznaczonym protokołem z Kioto, R410A: = Ilość fluorowanych gazów cieplarnianych, wyrażona równoważnikiem CO 2, oblicza się, mnożąc podaną wartość GWP przez całkowitą ilość gazu w instalacji (w kg), podaną na etykiecie F-gazowej i dzieląc iloczyn przez 1000.

6 Folia ochronna Podkład papierowy Powierzchnia przylepna Rys. 1. Etykieta F-gazowa z folią ochronną Rys. 2. Folia ochronna Polski Jak wypełnić etykietę F-gazową: 1. Wpisz ilość czynnika chłodniczego przetaczanego do instalacji. Użyj pisaka niezmywalnego: zład podany fabrycznie, zład uzupełniony, zład całkowity. Naklej folię ochronną na etykietę F-gazową (folia znajduje się w woreczku dołączonym do nin. instrukcji). Patrz rys.

7 OZNACZENIA KODOWE MODELI Ważna informacja: Sprawdź na podstawie nazwy modelu typ pompy ciepła, jego zapis skrótowy i dotyczący go odsyłacz w treści niniejszego podręcznika. Niniejsza dokumentacja techniczno-ruchowa dotyczy wyłącznie systemów jednostek wewnętrznych pomp ciepła YUTAKI (S / S COMBI / S80) połączonych z jednostkami zewnętrznymi RAS-WHVNP.

8 SERIA YUTAKI JEDNOSTKA ZEWNĘTRZNA MODELE Z POMPĄ CIEPŁA Zasilanie 1-fazowe () 1~ 230V 50Hz Jednostka RAS-2WHVNP RAS-2. 5WHVNP RAS-3WHVNP

9 1 INFORMACJE OGÓLNE 2 BEZPIECZEŃSTWO 3 WAŻNA UWAGA SPIS TREŚCI 4 TRANSPORT ZEWNĘTRZNY I WEWNĘTRZNY 5 PRZYGOTOWANIA DO UŻYTKU 6 CZĘŚCI SKŁADOWE 7 MONTAŻ URZĄDZEŃ 8 RUROCIĄGI OBIEGU CZYNNIKA CHŁODNICZEGO I ZŁAD CZYNNIKA 9 RURA ODPŁYWU SKROPLIN 10 POŁĄCZENIA ELEKTRYCZNE 11 ROZRUCH 12 PODSTAWOWE URZĄDZENIA OCHRONNE

10 PL Polski Przekład oryginału w j. angielskim

11 Informacje ogólne POLSKI 1 INFORMACJE OGÓLNE 1. 1 UWAGI OGÓLNE Copyright 2015 HITACHI Air Conditioning Products Europe, S. A. U. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, odtwarzanie, archiwizowanie i przekazywanie niniejszej publikacji w całości lub części w dowolny sposób i dowolną techniką jest zabronione bez uprzedniej zgody HITACHI Air Conditioning Products Europe, S. Firma HITACHI Air Conditioning Products Europe, S. prowadzi politykę ciągłego doskonalenia technicznego wyrobów. Z tego powodu zastrzegamy sobie prawo do zmian, bez uprzedzenia odbiorców i bez obowiązku ich wprowadzania do produktów już sprzedanych. Treść niniejszego dokumentu może ulec zmianie w trakcie eksploatacji produktu, którego dotyczy. Firma HITACHI dba o poprawność, aktualność i dokładność dokumentacji przekazywanej odbiorcom. Wobec powyższego, niektóre ilustracje i dane przedstawione w dokumencie nie muszą w pełni odpowiadać przedmiotowemu produktowi. Producent nie rozpatruje żadnych skarg z tytułu danych, ilustracji i opisów przedstawionych w podręczniku. 2 BEZPIECZEŃSTWO 2. 1 SYMBOLE Projektowanie i montaż instalacji pompy ciepła w normalnych warunkach wymaga szczególnej dbałości i uwagi. Istnieje niebezpieczeństwo wypadków ze szkodą na zdrowiu i mieniu, tj. z uszkodzeniem urządzeń oraz budynku włącznie. W podręczniku wymieniono warunki, które są niebezpieczne dla osób i urządzeń. Wyróżniono je specjalnymi hasłami i znakami. Zwróć szczególną uwagę na oznaczone nimi informacje i przestrzegaj ich. Zależy od tego bezpieczeństwo twoje i innych osób.! niebezpieczeństwo! Treść zawiera informacje i polecenia bezpośrednio związane z bezpieczeństwem odbiorcy. Nieprzestrzeganie tak wyróżnionych informacji i poleceń grozi poważnym uszczerbkiem na zdrowiu lub śmiercią obsługującego urządzenie i osób postronnych. W treści oznaczonej hasłem i znakiem niebezpieczeństwa podano również procedurę bezpiecznego postępowania podczas montażu urządzenia. Treść zawiera informacje i polecenia bezpośrednio związane z bezpieczeństwem odbiorcy. Nieprzestrzeganie tak wyróżnionych informacji i poleceń grozi pewnym uszczerbkiem na zdrowiu obsługującego urządzenie i osób postronnych. Ponadto istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia urządzenia. W treści oznaczonej hasłem i znakiem niebezpieczeństwa podano również procedurę bezpiecznego postępowania podczas montażu urządzenia.? uwaga? Oznacza szczególne informacje lub instrukcje przydatne czytelnikowi, a także uściślające znaczenie treści, której hasło dotyczy. Mogą one uwzględniać instrukcje przeglądów części urządzenia lub jego instalacji. 1 PMML0346B wer. 0 10/2015 P

12 Ważna uwaga 2. 2 POZOSTAŁE INFORMACJE BHP! NIEBEZPIECZEŃSTWO! Nie wolno zalewać jednostki zewnętrznej lub wewnętrznej wodą. Urządzenia mają podzespoły elektryczne. Zalanie ich wodą lub innymi cieczami grozi niebezpiecznym porażeniem prądem elektrycznym. Nie wolno manipulować urządzeniami ochronnymi, umieszczonymi wewnątrz jednostek wewnętrznych i zewnętrznych, ani zmieniać ich ustawień. Dotykanie lub regulowanie tych urządzeń grozi niebezpiecznym wypadkiem. Przed otwarciem pokrywy rewizyjnej w obudowie jednostki wewnętrznej lub zewnętrznej, odłącz ją od zasilania elektrycznego. W razie pożaru należy natychmiast odłączyć dopływ zasilania elektrycznego wyłącznikiem głównym instalacji, ugasić ogień, a następnie skontaktować się z serwisem technicznym. Nie wolno używać aerozoli, np. środków owadobójczych, lakierów, emalii i innych gazów łatwopalnych w odległości mniejszej niż 1 m od instalacji. 3 WAŻNA UWAGA Dodatkowe informacje o zakupionym produkcie znajdują się na płycie CD-ROM dołączonej do jednostki wewnętrznej. Jeżeli w komplecie brakuje tej płyty lub nie można jej odczytać, skontaktuj się z przedstawicielem handlowym bądź dystrybutorem HITACHI. PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO MONTAŻU INSTALACJI PRZECZYTAJ NINIEJSZY PODRĘCZNIK I PLIKI NA DO- ŁĄCZONEJ PŁYCIE CD-ROM. Nieprzestrzeganie przedstawionej w niniejszej DTR instrukcji montażu, eksploatacji i obsługi technicznej grozi awarią urządzeń, niebezpiecznymi usterkami, a nawet zniszczeniem instalacji. Sprawdź, czy DTR wydane dla jednostek wewnętrznych i zewnętrznych urządzenia zawierają wszystkie instrukcje niezbędne dla poprawnego montażu instalacji. Jeżeli czegoś brakuje, skontaktuj się ze sprzedawcą. Firma HITACHI prowadzi politykę ciągłego doskonalenia technicznego konstrukcji i właściwości użytkowych wyrobów. Z tego powodu zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian technicznych w produkowanych wyrobach, bez uprzedzenia odbiorców. Firma HITACHI nie jest w stanie przewidzieć wszystkich zagrożeń związanych z eksploatacją jej produktów. Jednostka zewnętrzna nie nadaje się do użytku w środowisku przemysłowym. Pełni funkcję pompy ciepła wyłącznie dla urządzeń YUTAKI. Jeżeli przewiduje się inne zastosowania urządzenia, należy skonsultować się z przedstawicielem handlowym HITACHI lub serwisem technicznym. Kopiowanie niniejszej publikacji w całości lub części jest zabronione bez uprzedniej pisemnej zgody. W razie pytań lub wątpliwości zasięgnij pomocy u najbliższego dystrybutora lub serwisanta HITACHI. Niniejsza dokumentacja stanowi część podstawowego wyposażenia systemu pompy ciepła. W niniejszym podręczniku podano informacje dotyczące dostarczonej pompy ciepła oraz innych jej modeli. Jeżeli bezpieczniki automatyczny lub topikowy jednostki często wyłączają się lub przepalają, należy wyłączyć instalację i skontaktować się z serwisem. Nie wolno samodzielnie prowadzić konserwacji ani obsługi technicznej urządzenia. Czynności te należy powierzyć wykwalifikowanym pracownikom serwisu. Nie wkładaj ciał obcych (np. gałązek, patyczków itp. ) do wlotu lub wylotu powietrza urządzenia. Wewnątrz urządzenia są wentylatory pracujące z dużą prędkością. Uderzenie łopatek w ciało obce może być niebezpieczne w skutkach. Czynnik chłodniczy wypiera powietrze z otoczenia. Jego wyciek do wnętrza pomieszczeń grozi uduszeniem. Urządzenie wolno obsługiwać osobom dorosłym, w pełni władz umysłowych i fizycznych, wiedzącym, jak należy obchodzić się z nim w sposób bezpieczny i prawidłowy. Nie wolno dopuścić, by dzieci bawiły się urządzeniem osoby nieletnie mogą używać go wyłącznie pod nadzorem wyżej wymienionych osób dorosłych.? uwaga? Należy co 3 4 godziny wietrzyć pomieszczenie, w którym urządzenie pracuje. Zawsze sprawdzaj, czy poszczególne zapisy podręcznika dotyczą dostarczonego ci modelu pompy ciepła. Sprawdź charakterystykę podstawową dostarczonego urządzenia na podstawie kodu jego modelu. Hasła ostrzegawcze (UWAGA, NIEBEZPIECZEŃSTWO i) oznaczają stopień powagi zagrożenia. Stopnie zagrożenia sygnalizowane hasłami opisano poniżej. Jednostka zewnętrzna nadaje się wyłącznie do pracy w wodno-powietrznych układach wymiany ciepła. Nie może pracować z jednostkami wewnętrznymi przewidzianymi dla układów wymiany ciepła typu powietrze-powietrze.! niebezpieczeństwo! Naczynia ciśnieniowe i urządzenia ochronne: Pompę ciepła wyposażono w naczynie ciśnieniowe regulowane dyrektywą PED (w sprawie urządzeń ciśnieniowych). Naczynie ciśnieniowe zaprojektowano i przebadano na zgodność z dyrektywą PED, przed przekazaniem urządzenia nabywcy. Układ czynnika chłodniczego wyposażono w wyłącznik (bezpiecznik) wysokiego ciśnienia, chroniący instalację przed niebezpiecznie wysokim ciśnieniem czynnika. Tym samym pompa ciepła jest w wystarczającym stopniu zabezpieczona przed nieprawidłowymi wielkościami ciśnienia. Jednakże skrajnie wysokie ciśnienie w obiegu czynnika chłodniczego (z naczyniami wysokiego ciśnienia włącznie) grożą rozerwaniem (wybuchem) naczynia, prowadząc do poważnych wypadków z utratą zdrowia lub życia. Nie wolno poddawać instalacji poprzez zmianę lub przeróbkę wyłącznika wysokiego ciśnienia działaniu ciśnienia przekraczającego podane w niniejszej dokumentacji wartości graniczne.!! Urządzenie przeznaczone jest do użytku komercyjnego oraz w przemyśle lekkim. Eksploatacja w środowisku mieszkalnym grozi zakłóceniami elektromagnetycznymi od tego urządzenia. 2 PMML0346B wer. 0 10/2015 P

13 Transport zewnętrzny i wewnętrzny POLSKI Rozruch i praca: Przed uruchomieniem urządzenia i podczas jego pracy upewnij się, że otwarto wszystkie zawory zaporowe, zaś wloty i wyloty poszczególnych obiegów są w pełni drożne. Konserwacja: Należy regularnie sprawdzać poziom ciśnienia w obiegu wysokoprężnym. Jeżeli ciśnienie przekracza maksymalną dopuszczalną wartość, należy wyłączyć instalację urządzenia i oczyścić wymiennik ciepła lub usunąć przyczynę problemu. Maksymalne ciśnienie dopuszczalne i nastawa wyłącznika wysokiego ciśnienia: Czynnik chłodniczy Maksymalne ciśnienie dopuszczalne (MPa) Nastawa wyłącznika wysokiego ciśnienia (MPa) R410A 4, 15 4, 00~4, 10? UWAGA? Etykieta znamionowa naczynia regulowanego dyrektywą PED znajduje się na naczyniu wysokiego ciśnienia. Na naczyniu podano parametry ciśnienia i kategorię wyrobu.? uwaga? Wyłącznik wysokiego ciśnienia oznaczono na schemacie instalacji elektrycznej jednostki zewnętrznej symbolem PSH; jest on podłączony do karty elektroniki (PCB1) tego urządzenia. Położenie wyłącznika wysokiego ciśnienia Budowa wyłącznika wysokiego ciśnienia Styk Ciśnienie nadzorowane Sprężarka Połączenia z przewodem elektrycznym! niebezpieczeństwo! Nie wolno modyfikować działania wyłącznika wysokiego ciśnienia ani zmieniać wartości nastawy jego zadziałania. W przeciwnym razie istnieje niebezpieczeństwo wybuchu oraz ryzyko utraty zdrowia lub życia! Nie wolno obracać wrzeciona zaworu serwisowego poza jego punkt oporu. 4 TRANSPORT ZEWNĘTRZNY I WEWNĘTRZNY Należy podnosić urządzenie w bezpieczny sposób, zachowując jego stateczność w powietrzu, zaś ruch pionowy powinien być płynny. Nie rozbieraj opakowania urządzenia. Urządzenie podnosi się na dwóch zawiesiach przełożonych pod spodem urządzenia. Model Masa brutto (kg) RAS-(2/2. 5)WHVNP 48 RAS-3WHVNP 49 Środek ciężkości 275 mm 515 mm 180 mm 1 5 PRZYGOTOWANIA DO UŻYTKU Podłącz zasilanie elektryczne do instalacji przynajmniej 12 godzin przed jej uruchomieniem, jeżeli była wyłączona przez dłuższy czas. Nie wolno uruchamiać urządzeń bezpośrednio po podłączeniu do źródła zasilania. Grozi to uszkodzeniem sprężarki, ponieważ nie zdąży się ona rozgrzać do właściwej temperatury pracy. Jeżeli chcesz uruchomić instalację po ponad 3-miesięcznym przestoju, najpierw powierz jej przegląd serwisowi technicznemu. Jeżeli wyłączasz instalację na dłuższy czas, odłącz ją wyłącznikiem głównym od zasilania. W przeciwnym razie instalacja będzie pobierała prąd na ogrzewanie oleju w nagrzewnicy podczas postoju sprężarek. Chroń jednostkę zewnętrzną przed śniegiem i oblodzeniem. Śnieg i lód należy usuwać, zmywając gorącą wodą (o temperaturze do 50 C) Woda o temperaturze powyżej 50 C może uszkodzić części z tworzyw sztucznych. 3 PMML0346B wer. 0 10/2015 P

14 Części składowe 6 CZĘŚCI SKŁADOWE Szczegółowe informacje, patrz katalog techniczny wyrobu. RAS-2WHVNP / RAS-2. 5WHVNP / RAS-3WHVNP Lp. Nazwa części Lp. Nazwa części 1 Sprężarka 11 Zawór zaporowy rury cieczy (czynnika sprężonego) 2 Akumulator ciśnienia 12 Króciec kontrolny ciśnienia czynnika chłodniczego 3 Wymiennik ciepła 13 Moduł sterownika 4 Wentylator 14 Wyłącznik (bezpiecznik) wysokiego ciśnienia 5 Silnik wentylatora 15 Przełącznik ciśnieniowy sterujący 6 Sito 16 Grzałka oleju 7 Rozdzielacz 17 Poduszka tłumika drgań 8 Zawór zmiany kierunku przepływu 18 Wylot powietrza 9 Zawór rozprężny 19 Wlot powietrza 10 Zawór zaporowy rury gazowej (czynnika rozprężonego) 4 PMML0346B wer. 0 10/2015 P

15 Montaż urządzeń POLSKI 7 MONTAŻ URZĄDZEŃ 7. 1 MONTAŻ JEDNOSTKI ZEWNĘTRZNEJ Przed rozpakowaniem produktu, należy go przenieść jak najbliżej miejsca montażu. Nie stawiaj niczego na produkcie. Jednostkę zewnętrzną przenosi się dźwigiem za pomocą czterech zawiesi z lin stalowych. Zamontuj jednostkę zewnętrzną, zachowując wokół niej odstęp umożliwiający łatwą i bezpieczną pracę i konserwację. Zainstaluj jednostkę zewnętrzną w miejscu przewiewnym. Nie wolno instalować jednostki zewnętrznej w miejscach silnie zanieczyszczonych oparami oleju, o silnie zasolonym powietrzu lub w warunkach wysokiego stężenia siarki w powietrzu. Zainstaluj jednostkę zewnętrzną w odległości co najmniej 3 m od silnych źródeł promieniowania elektromagnetycznego, np. urządzeń medycznych. Urządzenie czyści się środkami niepalnymi i nietrującymi. Środki łatwopalne mogą spowodować pożar lub wybuch. Obsługa techniczna urządzenia wymaga przewiewnego miejsca. W przestrzeni zamkniętej, o ograniczonej kubaturze, istnieje ryzyko niebezpiecznego spadku stężenia tlenu w powietrzu. Środki czyszczące mogą wydzielać trujące gazy po ogrzaniu do wysokiej temperatury, np. źródłami otwartego ognia. Należy starannie usunąć środki czystości po wyczyszczeniu urządzenia. Zamykając pokrywy rewizyjne, uważaj, aby nie przyciąć nimi przewodów elektrycznych grozi to porażeniem prądem i pożarem. Minimalny wolny odstęp wokół urządzenia wynosi 50 mm. Instalując urządzenia w grupach, zadbaj o drożność ich wlotów powietrza. Zainstaluj jednostkę zewnętrzną w miejscu zacienionym i oddalonym od źródeł ciepła. Nie wolno instalować jednostki zewnętrznej w miejscach, w których przeważające wiatry dmuchają bezpośrednio w wentylator zewnętrzny. Miejsce posadowienia musi być płaskie, wypoziomowane i wystarczająco nośne. Zainstaluj jednostkę w miejscu niedostępnym dla osób nieupoważnionych. Żebra aluminiowe mają ostre krawędzie. Zachowaj ostrożność grożą skaleczeniem. 7. 2 WYMIARY MIEJSCA MONTAŻU a) Wolny przód i jeden z boków (jednostka samodzielna b) Montaż między ścianami/przeszkodami (jednostka samodzielna) c) Ograniczona przestrzeń nad wierzchem (jednostka samodzielna) < L 1/2 H A 500 1/2 H < L H A PMML0346B wer. 0 10/2015 P

16 Montaż urządzeń d) Ograniczona przestrzeń nad wierzchem (montaż w szeregu) e) Wolny przód i jeden z boków (montaż w szeregu) < L 1/2 H A 500 1/2 H < L H A f) Montaż między ścianami/przeszkodami (montaż w szeregu) 0 < L 1/2 A 500 L 1/2 H < L H A 1000 A 0 < L 1/2 H A 200 1/2 H < L H A g) Grupa montowana w poziomie h) Grupa montowana w pionie < L 1/2 H A 100 1/2 H < L H A Nie należy montować więcej niż 2 urządzenia jedno nad drugim. Należy zamknąć lukę (*), aby nie dochodziło do zawracania powietrza wywiewanego na wlot urządzenia. Miejsce posadowienia narażone na silny wiatr Instalacja na dachu lub w miejscu otwartym, w którym występują silne wiatry, musi odpowiadać poniższym warunkom. Wybierz miejsce montażu, w którym strona wlotu i wylotu powietrza nie będą narażone na silne podmuchy wiatru. Wylot powietrza czołem do silnego wiatru: Silny wiatr może zmniejszać przepływ powietrza, wskutek czego instalacja nie będzie działała prawidłowo. Bardzo silne podmuchy wiatru w kierunku wylotu powietrza z jednostki zewnętrznej grozą odwróceniem biegu, a tym samym uszkodzeniem wentylatora i jego silnika. Przy silnym wietrze w kierunku wylotu powietrza z urządzenia, można zabezpieczyć go osłoną wiatrową (stanowiącą element wyposażenia dodatkowego). Osłona wiatrowa Model osłony wiatrowej 6 PMML0346B wer. 0 10/2015 P

17 Montaż urządzeń POLSKI 7. 3 WARUNKI W MIEJSCU POSADOWIENIA 1 Przytwierdź jednostkę zewnętrzną śrubami kotwowymi. maks. 17 mm Podstawa jednostki zewnętrznej Nakrętka Podkładka specjalna (M12) Pręty gwintowane kotwowe 58 Otwórz odpływowy (30x80) (228) 4-R8 Otwór odpływowy Położenie króćca odpływu skroplin (opcja) 40 Otwórz odpływowy (30x80) 42 Beton Zaprawa Przód Przykręć śruby kotwowe do jednostki zewnętrznej z podkładkami specjalnymi (dostarczonymi w kpl. ). 2 Jednostka zewnętrzna wymaga zakotwienia prętami kotwowymi. Patrz położenie otworów montażowych. Otwór pod śrubę kotwową M10 (Ø 12) Pokrywa przyłączy rurowych 5 Podstawę jednostki zewnętrznej należy posadowić na fundamencie. Podobnie wykonuje się montaż z matą antywibracyjną. W przypadku montażu jednostki zewnętrznej na dostarczonej przez klienta ramie wsporczej, należy jej szerokość wyregulować płytami metalowymi w sposób ukazany poniżej, ze względu na wymaganą stateczność. ŹLE 57 mm Szerokość podstawy jednostki zewnętrznej Jednostka zewnętrzna niestateczna Przód Rama 60 mm Szerokość ramy (nie w kpl. ) 3 Przykład mocowania jednostki zewnętrznej śrubami kotwowymi. PRAWIDŁOWO 57 mm Szerokość podstawy jednostki zewnętrznej A Jednostka zewnętrzna stateczna Wytnij tę część jeżeli mocujesz tym rodzajem śruby kotwowej. W przeciwnym razie będzie trudno zdjąć pokrywę rewizji. Beton Pręt gwintowany kotwowy Rama Płyta metalowa 100 mm lub więcej Płyta metalowa 4 Wykonaj odpowiedni odpływ wokół fundamentu urządzenia. W przypadku montażu urządzenia na dachu, tarasie lub balkonie należy pamiętać, że woda z upustu skroplin może zamarzać podczas zimnych poranków. Dlatego należy odprowadzać ją z dala od powierzchni ruchu pieszych, by uniknąć oblodzenia tych powierzchni. W razie montażu w takich miejscach, należy odpowiednio skanalizować fundament urządzenia. Zalecane wymiary płyty metalowej (nie w kpl. ) -- Materiał: Stal miękka walcowana na gorąco (SPHC) -- Grubość płyty: 4, 5 T 7 PMML0346B wer. 0 10/2015 P

18 Rurociągi obiegu czynnika chłodniczego i zład czynnika 8 RUROCIĄGI OBIEGU CZYNNIKA CHŁODNICZEGO I ZŁAD CZYNNIKA 8. 1 MATERIAŁY RUROCIĄGÓW 1 Instalację wykonuje się z rur miedzianych (dostarczanych przez nabywcę urządzenia). 2 Należy dobrać rury o wymiarach, grubości ścianek i wykonane z takiego tworzywa, by mieć gwarancję wytrzymałości na działanie ciśnienia czynnika. 3 Dokładnie oczyść wszystkie rury miedziane. Nie mogą być zapylone ani wilgotne. Docięte rury należy przed połączeniem przedmuchać azotem (bez tlenu).? uwaga? Instalacja dokładnie oczyszczona z tłuszczu, oleju i wilgoci gwarantuje maksymalną wydajność pracy. Powierzchnie wewnętrzne rur miedzianych muszą być bezwzględnie czyste. W obiegu jednostki wewnętrznej nie ma czynnika chłodniczego. Przed przełożeniem rury przez przepust należy szczelnie zaślepić jej koniec. Nie wolno kłaść na ziemi rur, których końce są otwarte należy je zabezpieczyć zaślepkami lub taśmą PCW. Jeżeli nie przewiduje się zamknięcia obiegu wykonywanej instalacji rurowej w dniu rozpoczęcia jej budowy lub prace zakończą się po dłużej przerwie, należy zalutować na ślepo otwarte końcówki rur, a następnie napełnić instalację azotem bez tlenu za pomocą zaworu Schradera. Zabezpieczy to wnętrze instalacji przed wilgocią i zanieczyszczeniami. Nie wolno używać izolacji cieplnej zawierającej związki amoniaku (NH3) działa on szkodliwie na miedź, grożąc rozszczelnieniem instalacji czynnika chłodniczego po dłuższym czasie eksploatacji. Po podłączeniu rurociągów czynnika chłodniczego zabezpiecz je izolacją. Zaizoluj całkowicie złączki i mutry połączeń rurowych. Po napełnieniu instalacji należy zaizolować wszystkie odcinki jej rurociągów izolacją cieplną. Sprzyja ona maksymalnej wydajności pracy i chroni powierzchnie rur przed skraplaniem się wilgoci. Należy zabezpieczyć izolacją cieplną rurociągi gazowego i ciekłego czynnika chłodniczego na całej długości między jednostką wewnętrzną i zewnętrzną. Brak izolacji cieplnej grozi roszeniem powierzchni rur. 8. 2 POŁĄCZENIA RUROCIĄGÓW Z JEDNOSTKĄ ZEWNĘTRZNĄ 1 Zdejmij pokrywę przyłączy rurowych z obudowy urządzenia. Doprowadź rury od tyłu urządzenia, a następnie rozprowadź je zgodnie ze schematem montażu przedstawionym na ilustracji. Wytnij otwory pod rury wzdłuż zarysu po wewnętrznej stronie pokrywy lub przebijając je przecinakiem. Starannie usuń zadziory z otworów, a następnie zaizoluj przepusty (izolację dostarcza nabywca/wykonawca), aby zabezpieczyć przewody elektryczne i rurociągi przed uszkodzeniem. Pokrywa przyłączy rurowych Rury z tyłu Zawór zaporowy Rury przyłączy Kierunek zdejmowania pokrywy przyłączy 2 Następnie zamontuj pokrywę przyłączy na miejsce, aby zabezpieczyć wnętrze jednostki przed wilgocią. 3 Rury należy doginać giętarką podczas zarabiania przyłączy. 4 Przed podłączeniem rur do zaworów zaporowych należy je całkowicie zamknąć. 5 Podłącz rury instalacji obiegu czynnika chłodniczego do jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Przesmaruj mutrę i rurę przed zarobieniem złącza. 6 Sposób montażu i obsługi zaworów zaporowych opisano poniżej. Należy go przestrzegać. 8 PMML0346B wer. 0 10/2015 P

19 Rurociągi obiegu czynnika chłodniczego i zład czynnika POLSKI Zawór zaporowy jednostki zewnętrznej Zawór wrzecionowy Zawór zaporowy (obiegu cieczy) Zawór wrzecionowy Mutra (nakrętka kielichowa) Korek Króciec kontrolny Zawór zaporowy (obiegu gazowego) Zamknięty w stanie fabrycznym Jednostka zewnętrzna Zawór gazowy (czynnika rozprężonego) Moment dociągania (Nm) Zawór do cieczy (czynnika sprężonego) Zawór gazowy (czynnika rozprężonego) Zawór do cieczy (czynnika sprężonego) Zawór gazowy (czynnika rozprężonego) Zawór do cieczy (czynnika sprężonego) Zawór gazowy (czynnika rozprężonego) Zawór do cieczy (czynnika sprężonego) RAS-(2/2. 5)WH- VNP RAS-3WHVNP Ciśnienie czynnika chłodniczego Zawór wrzecionowy Dociągnij wrzeciono z momentem siły, który podano powyżej: W lewo. Otwarty W prawo. Zamknięty Zamknięty fabrycznie Króciec kontrolny (wyłącznie do podłączania węża do napełniania instalacji) Dokręć korek z momentem 16 Nm Korek Dokręć korek z momentem 37 Nm (po zakończeniu montażu) Rurociąg obiegu czynnika chłodniczego Klucz imbusowy (nie w kpl. ) (*) Wielkość klucza imbusowego dla zaworu wrzecionowego: (*) Wielkość 2 HP, 2, 5 HP 3 HP Zawór gazowy (czynnika 4 mm 5 mm rozprężonego) Zawór do cieczy (czynnika sprężonego) 4 mm 4 mm Przed rozruchem próbnym należy całkowicie otworzyć zawór wrzecionowy i kulowy. Niepełne światło otwarcia grozi uszkodzeniem urządzeń! Nie wolno obracać wrzeciona zaworu serwisowego poza jego punkt oporu. Nie luzuj pierścienia oporowego. Poluzowanie pierścienia oporowego grozi wystrzeleniem wrzeciona. Nadmierna lub niedostateczna ilość czynnika chłodniczego w obiegu jest podstawową przyczyną nieprawidłowości pracy urządzeń. Należy napełnić obieg ilością czynnika podaną na etykiecie, po wewnętrznej stronie pokrywy rewizyjnej. Sprawdź dokładnie szczelność instalacji czynnika chłodniczego. Jeżeli wyciek czynnika jest duży, grozi on uduszeniem oraz wydzielaniem się toksycznych gazów w razie pożaru Podłączanie przejściówki kielichowej Jednostka zewnętrzna i wewnętrzna różnią się wymiarem podłączanych rur. Króćce przyłączy rur jednostki wewnętrznej wymagają przejściówki kielichowej (jest elementem wyposażenia dodatkowego). Dobierz przejściówkę wg poniższej tabeli: Nie kontrować drugim kluczem w tym miejscu. W przeciwnym razie będzie wyciek. Zawór zaporowy (wrzecionowy) Mutra (nakrętka kielichowa) Jednostka wewnętrzna 2, 0 HP 2, 5 HP Przejściówka kielichowa Rura gazu Rura cieczy Rozmiar większy (Ø 15, 88 Ø 12, 70) - Rozmiar większy (Ø 15, 88 Ø 12, 70) Rozmiar mniejszy (Ø 9, 52 Ø 6, 35) Nie kontrować drugim kluczem w tym miejscu. W przeciwnym razie będzie wyciek czynnika. Zarobić połączenie kontrując kluczem. 9 PMML0346B wer. 0 10/2015 P

20 Rurociągi obiegu czynnika chłodniczego i zład czynnika 8. 3 LUTOWANIE POŁĄCZEŃ Podczas lutowania rur, należy przedmuchiwać je azotem. Przedmuchiwanie tlenem, acetylenem lub gazami fluorowęglowymi grozi wybuchem lub zatruciem. Lutowanie bez przedmuchiwania rur azotem grozi silnym utlenieniem powierzchni wewnętrznych rury. Warstwa tlenków oderwie się podczas obiegu czynnika chłodniczego w instalacji, grożąc np. zatkaniem zaworów rozprężnych. Jest to szkodliwe dla sprężarki. Azot do przedmuchiwania rur podczas lutowania należy podawać przez zawór redukcyjny. Ciśnienie azotu używanego do przedmuchiwania powinno wynosić 0, 03 0, 05 MPa. Zbyt wysokie ciśnienie w rurze grozi jego rozerwaniem. 4 NAPEŁNIANIE INSTALACJI CZYNNIKIEM CHŁODNICZYM Nie wolno napełniać instalacji TLENEM, ACETYLENEM ani gazami trującymi lub łatwopalnymi. Grozi to wybuchem! W ramach prób, w tym szczelności, należy napełnić instalację czynnika chłodniczego azotem bez tlenu. Innego rodzaju gazy są zwykle skrajnie niebezpieczne. Należy całkowicie zabezpieczyć rury obiegu ciekłego czynnika izolacją cieplną. Gwarantuje to maksymalną wydajność pracy instalacji i chroni przed skraplaniem się wilgoci na rurach. Napełnij instalację wymaganą ilością czynnika chłodniczego. Nadmiar lub niedostatek czynnika chłodniczego grozi uszkodzeniem sprężarki. Jeżeli wyciek czynnika jest duży, grozi on uduszeniem oraz wydzielaniem się toksycznych gazów w razie pożaru. Nie dociągaj mutr rurowych za mocno. Grozi to pęknięciem mutry po dłuższym czasie eksploatacji i wyciekiem chłodziwa. 5 ILOŚĆ ZŁADU CZYNNIKA CHŁODNICZEGO Jeżeli długość rurociągów instalacji będzie większa od zalecanej, należy uzupełnić zład czynnika chłodniczego ilością podaną w poniższej tabeli: Ilość czynnika w jednostce zewnętrznej (kg) RAS-2WHVNP 1, 4 Długość bez zładu (m) Ilość czynnika do uzupełnienia (P) (g/m) Maksymalna ilość do uzupełnienia (kg) 30 1, 1 RAS-2. 5WHVNP 1, RAS-3WHVNP 1, 7 40 1, 4 1 Należy wyznaczyć ilość czynnika do uzupełnienia i napełnić nią wykonaną instalację. 2 Następnie zapisz w ewidencji ilość dodanego czynnika. Ułatwi to obsługę techniczną podczas eksploatacji instalacji. Należy DOKŁADNIE odmierzać ilość czynnika chłodniczego podawanego do instalacji. Niedostateczna lub nadmierna ilość czynnika grozi usterkami sprężarki. 6 NIEBEZPIECZNE CIŚNIENIE NA KRÓĆCU KONTROLNYM UWAGA Pomiar ciśnienia wykonuje się na króćcach kontrolnych zaworu zaporowego obiegu czynnika ciekłego i gazowego. Manometr kontrolny podłącza się zgodnie z poniższą tabelą, ze względu na zmiany ciśnienia w obiegu wysokiego i niskiego ciśnienia, zależne od trybu pracy instalacji. Króciec kontrolny zaworu zaporowego gazu Króciec kontrolny zaworu zaporowego cieczy Chłodzenie Ogrzewanie Wysokie Niskie ciśnienie ciśnienie Wyłącznie do podłączania pompy próżniowej i napełniania instalacji czynnikiem chłodniczym. Odłączając węże instalacji do napełniania jej czynnikiem, nie wolno zalać podzespołów elektrycznych urządzeń ani czynnikiem, ani olejem sprężarkowym. Zawór zaporowy (obiegu cieczy) Zawór zaporowy (obiegu gazowego) 10 PMML0346B wer. 0 10/2015 P

21 Rura odpływu skroplin POLSKI 9 RURA ODPŁYWU SKROPLIN 9. 1 KRÓCIEC ODPŁYWU SKROPLIN Jeżeli podstawa jednostki zewnętrznej ma tymczasowo odbierać skropliny, które będą odprowadzane dalej, to należy podłączyć kanalizację odpływu skroplin do opisanej poniżej rury odpływu skroplin. Model DBS-12L Podłączanie 1 Włóż gumowy korek w króciec odpływu skroplin aż do jego roztłoczonej części. 2 Włóż króciec odpływu skroplin w podstawę urządzenia aż do jego roztłoczonej części. 3 Średnica zewnętrzna króćca odpływu skroplin: 15 mm. 4 Wykonanie rury odpływu skroplin po stronie nabywcy.? uwaga? Nie wolno montować króćca odpływu skroplin do jednostki pracującej w niskich temperaturach skropliny mogą w niej zamarznąć. Przepustowość króćca uniemożliwia zbieranie całej ilości skroplin. Jeżeli trzeba zbierać wszystkie skropliny z jednostki, należy zamontować tacę ociekową o obwodzie większym od obwodu podstawy urządzenia i podłączyć ją do odprowadzenia skroplin na zewnątrz. Wcisnąć Otwór przyłącza odpływu skroplin Korek plastikowy Korek plastikowy Wcisnąć 100 mm Otwór przyłącza odpływu skroplin średnica zewn. Ø 16 mm Korek plastikowy Otwór przyłącza odpływu skroplin 10 POŁĄCZENIA ELEKTRYCZNE 10. 1 KONTROLA STANU OGÓLNEGO 1 Upewnij się, że elementy instalacji niedostarczone przez producenta (czyli główne wyłączniki zasilania, bezpieczniki automatyczne, przewody elektryczne, złączki i zaciski) dobrano prawidłowo, tj. zgodnie z podanymi parametrami elektrycznymi. Instalacja i osprzęt elektryczny muszą spełniać wymagania krajowych norm i przepisów elektrotechnicznych. 2 Zgodnie z wymaganiami dyrektywy Rady nr 2004/108/EWG w sprawie kompatybilności elektromagnetycznej, w poniższej tabeli podano: Maksymalną dopuszczalną impedancję elektryczną instalacji Zmax na przyłączu odbiornika użytkownika wg normy EN MODEL Z max (Ω) RAS-2WHVNP - RAS-2. 5WHVNP - RAS-3WHVNP 3 Harmoniczne poszczególnym modeli wg normy IEC i IEC: Harmoniczne modeli wg normy IEC i IEC Ssc xx Urządzenie spełnia wymagania IEC (do użytku profesjonalnego) MODELE RAS-2WHVNP RAS-2. 5WHVNP RAS-3WHVNP 4 Napięcie zasilania powinno mieścić się w granicach ±10% od wartości znamionowej. 5 Impedancja zasilania elektrycznego powinna być na tyle niska, by spadek napięcia podczas rozruchu nie przekroczył 85% wartości napięcia znamionowego. 6 Upewnij się, że podłączono przewód uziemienia. 7 Podłącz bezpiecznik o wystarczającej obciążalności.? uwaga? Jeżeli w instalacji jest kilka źródeł zasilania, należy je wszystkie WYŁĄ- CZYĆ. Sprawdź, czy prawidłowo dociągnięto zaciski śrubowe przewodów. Przed przystąpieniem do pracy na instalacji elektrycznej lub jej przeglądu okresowego, upewnij się, że wentylator jednostki zewnętrznej i wewnętrznej zatrzymał się do końca. Zabezpiecz przewody elektryczne, rurę odpływu skroplin, aparaturę elektryczną i pozostałe urządzenia przed szkodami od bytowania gryzoni i innych małych zwierząt. Szczury mogą przegryzać odsłonięte przewody, co w skrajnym wypadku grozi pożarem. Zabezpiecz przewody izolacją (dostarczoną w komplecie), a następnie zaślep przepust przyłącza przewodów odpowiednim szczeliwem, by ochronić go przed wilgocią i owadami. Solidnie przymocuj przewody opaską wewnątrz obudowy jednostki wewnętrznej. Jeżeli prowadzisz przewody elektryczne w rurkach kablowych, przeciągnij je przez otwór wybity w zaślepce na pokrywie bocznej obudowy. Przymocuj przewód od sterownika zdalnego opaską kablową wewnątrz obudowy jednostki wewnętrznej. Instalacja odpływu skroplin musi odpowiadać przepisom właściwym prawa lokalnego lub krajowego. Szczegółowe informacje o przepisach i normach prawa właściwego uzyskać u władz samorządowych. Upewnij się, że podłączono przewód uziemienia. Podłącz bezpiecznik o wystarczającej obciążalności.! niebezpieczeństwo! Nie podłączaj ani nie poprawiaj żadnych przewodów lub połączeń przed odcięciem zasilania za pomocą wyłącznika głównego. Sprawdź, czy prawidłowo podłączono przewód uziemienia ochronnego, oznakowano go i zabezpieczono w sposób przewidziany przepisami prawa. 11 PMML0346B wer. 0 10/2015 P

22 Połączenia elektryczne 10. 2 POŁĄCZENIA ELEKTRYCZNE JEDNOSTKI ZEWNĘTRZNEJ Poniżej przedstawiono schemat połączeń elektrycznych jednostki zewnętrznej. L1 L2 N 1 2 DSW301: Tryb rozruchu próbnego ON Ustawienia fabryczne DSW2: Nie wymaga ustawień Ustawienia fabryczne Zasilanie 230 V Przewód sterowniczy (5 V) DSW3: Nastawa mocy grzewczej (nie wymaga ustawień) Model RAS-2WHVNP Instrukcja podłączania przewodów i karty elektroniki: Pozycja PCB Model RAS-2. 5WHVNP Pozycja Zacisk uziemienia Model RAS-3WHVNP Pokrywa boczna Pozycja Przewody zasilania Przewody sygnalizacyjne DSW4/RSW1: Nie wymaga ustawień (NIE ZMIENIAĆ! ) Ustawienia fabryczne Ustawienia mikroprzełączników konfiguracyjnych jednostki zewnętrznej Liczba i położenie mikroprzełączników Karta elektroniki (PCB) jednostki zewnętrznej ma 7 mikroprzełączników i 4 przyciski służące do wprowadzania nastaw i sterowania pracą systemu. Położenie: Położenie nastawiono fabrycznie DSW5: Opór zakończenia przewodu (nie wymaga wprowadzenia ustawień) Ustawienia fabryczne DSW6: Nie wymaga ustawień (NIE ZMIENIAĆ! ) Ustawienia fabryczne DSW1: Nie wymaga ustawień Mikroprzełącznik nr 1 w położeniu włączonym WYŁĄCZA funkcję wykrywania natężenia prądu. Po zakończeniu montażu lub obsługi instalacji elektrycznej należy przerzucić mikroprzełącznik nr 1 w położenie wyłączone. 12 PMML0346B wer. 0 10/2015 P

23 Połączenia elektryczne POLSKI 10. 3 POŁĄCZENIA PRZEWODÓW INSTALACJI Przewody elektryczne między jednostką wewnętrzną i zewnętrzną Przewody sygnalizacyjne łączące jednostkę zewnętrzną z wewnętrzną oraz poszczególne jednostki wewnętrzne ze sobą wykonuje się ze skrętki dwużyłowej (o przekroju ponad 0, 75 mm²). Przewód sygnalizacyjny wykonuje się kablem dwużyłowym (nie wolno używać przewodów o 3 lub większej liczbie żył). Przewody połączeń pośrednich na odcinkach o długości nieprzekraczającej 300 mm powinny być ekranowane, aby zabezpieczyć jednostki przed zakłóceniami elektrycznymi, zaś przekroje (wielkość) żył muszą odpowiadać przepisom elektrotechnicznym. Jeżeli podłączasz do jednego przewodu zasilania kilka jednostek zewnętrznych naraz, wybij dodatkowy przepust obok istniejącego przepustu dla przewodu zasilania. Zalecane wymiary i parametry wyłączników automatycznych, patrz podrozdział Wymiary żył kablowych i zabezpieczenie głównego wyłącznika zasilania. Jeżeli instalacja przewodowa nie jest rozprowadzana w rurkach kablowych, należy uszczelnić przepusty w maskownicy dławnicami gumowymi mocowanymi na klej. Skrętka dwużyłowa ekranowana magistrali H-LINK wymaga uziemienia po stronie jednostki zewnętrznej. Wykonaj starannie połączenia sygnalizacyjne. Nieprawidłowe połączenia grożą uszkodzeniem karty elektroniki. Upewnij się, że elementy instalacji niedostarczone przez producenta (czyli główne wyłączniki zasilania, bezpieczniki automatyczne, przewody elektryczne, złączki i zaciski) dobrano prawidłowo, tj. zgodnie z podanymi parametrami elektrycznymi oraz krajowymi i miejscowymi normami elektrotechnicznymi. Jednostka wewnętrzna urządzenia wymaga zasilania z oddzielnego odgałęzienia instalacji elektrycznej. Nie powinno ono zasilać jednocześnie jednostki zewnętrznej ani innych urządzeń silnoprądowych. Jednostka zewnętrzna Przewód sygnalizacyjny (skrętka dwużyłowa ekranowana) 5 V DC (transmisja bez polaryzacji, system H-LINK) TB CB ELB: Listwa zaciskowa: Bezpiecznik automatyczny: Bezpiecznik ziemnozwarciowy: Przewody instalacji wykonywanej: Nie dostarczane w kpl. Jednostka wewnętrzna Wymiary żył kablowych i zabezpieczenie głównego wyłącznika zasilania W poniższej tabeli podano zalecane minimalne wielkości żył przewodów dostarczanych przez instalatora (nabywcę) oraz dobór wymiarów głównego wyłącznika zasilania. Model Zasilanie Wymiar żyły zasilania 13 PMML0346B wer. 0 10/2015 P Wymiar żyły sygnalizacyjnej EN EN MC (A) CB (A) ELB (Liczba biegunów / A / ma) 0, 75 mm 2 RAS-2WHVNP 2, 5 mm 2 13, 8 16 RAS-2. 5WHVNP 1 ~230 V 50 Hz 4, 0 mm 2 15, 8 20 2/40/30 RAS-3WHVNP 4, 0 mm 2 17, 8 20? UWAGA? ELB: bezpiecznik ziemnozwarciowy, CB: Bezpiecznik automatyczny Dobór przewodów instalacyjnych, bezpieczników automatycznych i bezpieczników ziemnozwarciowych musi odpowiadać przepisom i normom elektrotechnicznym. Należy używać przewodów w izolacji o grubości przynajmniej typowej dla przewodów w powłoce PCW (nr kat. H05RN-F).

24 Rozruch 11 ROZRUCH Po wykonaniu całej instalacji należy wykonać jej rozruch próbny, którego procedurę podano w instrukcji montażu i obsługi jednostki wewnętrznej, po czym przekazać instalację klientowi do użytku. Przed uruchomieniem instalacji musisz bezwzględnie sprawdzić, czy wykonano ją prawidłowo i jest sprawna. Patrz poniżej. Rezystancja elektryczna przewodów powinna przekraczać 1 MΩ. Sprawdź to, mierząc rezystancję zacisków aparatury elektrycznej do uziemienia. Jeżeli pomiar nie daje zgodnego wyniku, należy ustalić i usunąć przyczynę upływu prądu, zanim uruchomisz instalację. Nie podłączaj źródeł wysokiego napięcia do zacisków sygnalizacyjnych nr 1 i 2. Otwórz zawory zaporowe przy jednostce zewnętrznej. Następnie można uruchomić instalację. Podłącz zasilanie do instalacji za pomocą jej wyłącznika głównego przynajmniej 12 godzin przed uruchomieniem urządzeń. Służy to prawidłowemu rozgrzaniu oleju sprężarkowego grzałkami. Środki bezpieczeństwa podczas pracy instalacji: Kiedy instalacja pracuje, nie dotykaj gołymi dłońmi jej części po stronie obiegu odparowanego czynnika chłodniczego. Temperatura komory sprężarki i przewodów na jej wylocie przekracza 90 C. NIE WOLNO UŻYWAĆ PRZYCISKÓW WYŁĄCZNIKÓW MAGNE- TYCZNYCH grozi to poważnym wypadkiem! Nie wolno dotykać aparatury elektrycznej instalacji przez co najmniej 3 minuty po odłączeniu jej od zasilania. Otwórz całkowicie zawory zaporowe po stronie gazowej (czynnika odparowanego) i cieczy (czynnika skroplonego). Sprawdź instalację i upewnij się, że czynnik chłodniczy nie wycieka. Mutry rurowe mogą luzować się podczas przewozu fabrycznie nowego urządzenia. Upewnij się, że rury obiegu czynnika chłodniczego i przewody elektryczne podłączono do tego samego obiegu. Sprawdź, czy ustawienia mikroprzełączników konfiguracji na kartach elektroniki jednostki wewnętrznej i zewnętrznej są zgodne. Sprawdź, czy prawidłowo podłączono przewody zasilania elektrycznego do jednostek wewnętrznych i zewnętrznych. 12 PODSTAWOWE URZĄDZENIA OCHRONNE Bezpiecznik sprężarki Wyłącznik wysokiego ciśnienia: Wyłącznik przerywa pracę sprężarki, gdy ciśnienie na jej wylocie przekroczy wartość nastawy zadziałania wyłącznika. Zabezpieczenie silnika wentylatora Kiedy natężenie prądu pobieranego przez silnik wentylatora osiągnie wartość, w którym zacznie działać, to moc silnika zostanie zmniejszona. Kiedy natężenie prądu zmaleje, moc silnika znów wzrośnie do normalnego poziomu. RAS-2WHVNP Model RAS-2. 5WHVNP RAS-3WHVNP Sprężarka Przełączniki ciśnieniowe - Zerowane automatycznie, nienastawne (po jednym na sprężarkę) Wysokie Wyłączenie MPa 4, 15 Włączenie MPa 3, 20 Niskie Wyłączenie MPa 0, 30 regulacja Włączenie MPa 0, 20 Bezpiecznik - 1 ~230 V 50 Hz A 40 Zegar CCP - Nienastawny Zadany czas min 3 Silnik wentylatora skraplacza Zerowane automatycznie, - nienastawne Termostat wewnętrzny (po jednym na silnik) Bezpiecznik obwodu sterowania na karcie elektroniki A 5 14 PMML0346B wer. 0 10/2015 P

25 Tochigi Factory, Hitachi-Johnson Controls Air Conditioning, Inc 500, Tomita, Ohira-machi, Tochigi-shi Japonia 2015 Johnson Controls-Hitachi Air Conditioning Technology (Hong Kong) Ltd. Oryginał wydrukowano w Japonii

 • Meratronik K936 - Wkładka stereokodera E443 oraz Instrukcja Uruchomienia IU - 22

  Witam,Szukam poniższej instrukcji, jest to opis strojenia stereokodera K936. W instrukcji serwisowej do K936 jest ona wspomniana, niestety to była prawdopodobnie wewnętrzna instrukcja, używana w zakładach meratronik, i nie była dołączona do fabrycznej instrukcji serwisowej:(. Jeżeli ktoś dysponuje...

  Inne Szukam 05 Kwi 2018 14:48Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 507

 • POLAR CZ340 (lodówka) - szukam instrukcji obsługi

  stara poczciwa lodóweczka. Coś z nią nie tak? na zewnątrz (na górze szafki) masz trzy lampki: zielona: włączona do zasilania, żółta: praca ciągła agregatu zamrażarki ( max czas pracy to 24 godziny. po tym należy przełącznikiem-obok- wyłączyć lampkę, czerwona zbyt ciepło w zamrażarce. obok również pokrętło...

  AGD Początkujący 01 Maj 2009 23:54Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 66445

  Akira DVD5618 instrukcja PL

  Odtwarzacz DVD Akira dvd5618Format instrukcji: skany. pngliczba stron: 33

  DVD/VCR/Kamery i Blu-Ray Instrukcje Obsługi 26 Gru 2010 16:04Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 3579

  Instrukcja obsługi TV LG

  Instrukcja obsługi telewizora plazmy LG modal RZ-42PX11Marka:Model:Chassis (płyta):Inne (elementy, procesor):Jakość (skan, resolution):Inne (elementy,...

  TV Instrukcje obsługi 16 Cze 2009 18:06Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 5272

  Alarm z Allegro, instrukcja, wyjścia na siłowniki zamka.

  Witam i o poradę proszę.Zakupiłem to ustrojstwo na allegro z uwagi na bardzo fajne i solidnie zrobione kluczko-piloty.Niestety instrukcja tego alarmu z wbudowanym sterownikiem centralnego zamka jest po angielsku - a ja w tym języku ani w ząb!.Załączam skany w/w instrukcji, na czerwono zaznaczyłem...

  Samochody Zabezpieczenia 12 Lis 2006 18:02Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 1996

  Instrukcja napraw Ursus: 902, 904, 1002, 1004, 1212, 1214, 1604

  Witam poszukuję instrukcji napraw do ursusa 914 i pochodnych w której jest kompletny rozdział B część 7 SKRZYNIA PRZEKŁADNIOWA ZE WZMACNIACZEM MOMENTU. dokładnie od strony 167. posiadam instrukcję napraw taką obecną kupioną w wersji papierowej jak i ten skan krążący na naszym forum i w sieci (czarno...

  Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki 23 Cze 2022 17:00Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 168

  Potrzebna instrukcja do fantomu alpha i aplha plus PEHAMEDU

  Co do instrukcji to nie mogę pomóc, ale czy kol. widział tą stronę? - rozumiem, że chodzi o radiografię konwencjonalną, do cyfrowej mają inne fantomy... Miernik Alpha Plus jest pod: Dosimeter / kVp-Meter.. Osobiście uzywam zestawów PTW Freiburg (są bardziej specjalizowane, osobno fantom do "klasycznej"...

  Sprzęt Medyczny 23 Mar 2010 18:55Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3734

  Sony Vaio - Zatrzymywanie przy skanie dysku

  Witam.Wczoraj mój komputer wyłączył się przez błąd "kernel_data_inpage_error". Chciałem go naprawić postępując według poniższej instrukcji, ale przy skanowaniu dysku C zatrzymał się przy 13%. Dzisiaj wyłączyłem laptopa i spróbowałem go ponownie włączyć przy użyciu przycisku assist. Przy uruchomieniu...

  Naprawa nośników i odzysk danych 14 Wrz 2015 19:04Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 699

  Unitra Diora Justyna - instrukcja serwisowa, lub rozmieszczenie elementów

  Dzień dobry. Czy posiada ktoś skan instrukcji serwisowej od OR JUSTYNA.Szukam opisu płytki drukowanej. Mam taki odbiornik, ale niestety część wzmacniacza jest spalona (dosłownie:)). Staram się to radio uratować, bo obudowa jest w całkiem niezłym stanie. Będę wdzięczny za skan instrukcji serwisowej.

  Początkujący Naprawy 12 Kwi 2021 07:51Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 396

  mch-11-f16 myśliwiec F16 instrukcja obsługi (EN)

  Podręcznik taktyczny do myśliwca F16.Podane w nim informacje są informacjami ogólnymi, więc podręcznik nie wymaga podziału ze względu na bloki konstrukcyjne i wersje myśliwca F16.całość po angielsku (niestety brak jest szczegółowej polskiej literatury o tym myśliwcu).Oryginał, nie skany (skany...

  Inne Instrukcje obsługi 28 Lut 2010 12:54Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1648

  Minolta 224e - blokada skanu ftp przez ESET NOD antywirus

  U klienta ustawiłem skan po ftp na minolcie 224e. Jak wyłączę antywirusa ESET-a na np. 10 min to działa, ale po ponownym uruchomieniu komputera blokuje, skan nie idzie.Pytanie gdzie w tym Esecie ustawia się regułę, wyjątek aby nie blokowała mi tego skanu.Proszę o szczegółową instrukcje bo tam...

  Drukarki, ksero Profesjonalne 29 Kwi 2021 13:33Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 615

  Wyłączający się komputer podczas gry i skanów

  Mam problem tj. wyłączający się komputer podczas grania w Risen 2 po ok. 15min oraz podczas skanu komputera avastem lub ad-awarem po ok. 1h skanu.Mam podejrzenia, że może to być wina dysku lub zasilacza.Sprzęt to:Zasilacz: Cooler Master eXtreme Power Plus 460WProcesor: DualCore AMD...

  Komputery Hardware 04 Maj 2012 16:03Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 1671

  instrukcja obsługi kopiarki DSM735

  Marka:Instrukja pasuje praktycznie do wszystkich maszyn od aficio1035/45 aficio 2035/45, dsm735/743Jakość (skan, resolution):

  Drukarki, Ksero Instrukcje obsługi 30 Sie 2007 07:17Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 3612

  instrukcja obsługi minolta bizhub 1610f

  Marka: MinoltaModel: di1610f 27 Lip 2009 22:08Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1130

  Ricoh Afficio 1045 i skan pod Windows 7 64 bit

  Jako iż konfiguracja scan router lite według instrukcji nie jest zbyt logiczna, dla zainteresowanych wklejam krótką instrukcje w kilku krokach po ang znalezioną w sieci która mi pomogła od razu:" Setting up scanrouter lite is quite easy so long as you have the correct information up front.Firstly...

  Drukarki, ksero Początkujący 07 Sty 2012 18:13Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2758

  Spis schematów i instrukcji

  MOTOROWERY I MOTOCYKLEAPRILIABAOTIANBMWCAGIVACPIDNIEPRHARLEYHONDAITALJETIŻJAWA - CZJUNAKKAWASAKIKTMKYMCOMACALMALAGUTIMIŃSKMZ - ETZPEUGEOTPIAGGIOROMET, OGAR, KOMAR, MOTORYNKA...

  Motocykle, Motorowery 13 Mar 2015 06:05Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 73071

  Instrukcja serwisowa/schemat Radio samochodowe Diora Safari, SMT-301

  Jest w tym wątku wrzucony zip ze skanem schematu ale w takiej jakości, że widać tylko zarysy elementów(at)editSkan był w gifie. Otwierał mi się w jakiejś okrojonej jakości. Otworzyłem innym programem i jest ok. Dzięki za pomoc;)

  Radia Samochodowe Szukam 29 Paź 2015 22:19Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1659

  samsung clx 3175 - "skan. otw, zesp. pap. 2"

  Witam mam problem z urządzeniem wielofunkcyjnym samsung clx 3175. Używając funkcji id copy postępowałam zgodnie z instrukcją obsługi ponieważ jest to nowe uradzenie. Po wykonaniu odpowiednich kroków nacisnęłam start aby dokument mógł się wydrukować i pojawił się komunikat niedostępny. Od tej pory nie...

  05 Kwi 2013 17:26Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 7062

  Wirus - skan z OTL plik apnmcp

  WitamJestem laikiem w pisaniu na forum ale mam poważny problem a o elektrodzie wiele słyszałem dobrego. Mój antywirus AVG nie poradził sobie zbyt dobrze z ochroną komputera i w tej chwili zamula strasznie. Po przeczytaniu kilku postów zrobiłem skan OTL według instrukcji ale nie mogę zrzucić plików...

  Pogotowie Antywirusowe 22 Sie 2013 14:14Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 2901

  skaner Canoscan 8400f - wyraźnie mniej ostre skany

  Paski luster i obiektyw były w bardzo dobrym stanie, mimo 5 lat kurzenia (się). Profilaktycznie oczyściłem. Niestety, finalnie bez efektu - skany są dalej nieostre (jakby były robione aparatem klasy DRUH). Coś się rozjechało i moim zdaniem taki defekt jest nie_do_naprawienia. A pomocną instrukcję, jak...

  29 Gru 2014 13:46Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 963

  Bizhub 203 - skan do wielu plików

  jak w bizhub c203 ustawić skanowanie wielu stron tak, aby każdy skan został zapisany w oddzielnym pliku JPG lub TIFF? Na razie skanuje do jednego i dopiero potem kopiując ze skrzynki pyta się, którą stronę wybrać. Przy wielu stronach to dość kłopotliwe.To ustaw sobie skan po ftp lub po...

  18 Mar 2015 17:39Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 1482

  RICOH Aficio MP C2800 - Wysyłka skanu e-mailem

  Przypadł mi "w spadku" ten model i usiłuję skonfigurować na nim możliwość wysyłki wykonanego skanu na skrzynkę e-mail bezpośrednio z tej maszyny, ale powoli zaczyna brakować mi pomysłów. Swego czasu w jakimś innym (mono) modelu RICOHA skonfigurowałem to intuicyjnie bez problemu, podobnie jak...

  26 Mar 2015 10:24Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2412

  TRX Bartek a. d. 2018 - Prośba o skan z edw 01/2018

  WItamPotrzebuję skanu artykułu z EdW 01/2018 o transceiverze Bartek.mój e-mail: sq8nzd(at)gmail. comTemat był raportowany. To co kolega nam zaprezentował nadaje się właściwie na OSTRZEŻENIE.Regulamin punkt 3. 1. 17. Nie wysyłaj pytań bardzo podstawowych, na które odpowiedzi można znaleźć...

  Radiotechnika Serwis 05 Sty 2018 15:53Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 843

  Instrukcja instalacji centrali KX-TD1232CE

  Cześć.Poszukuję instrukcji instalacji bądz instrukcji serwisowej centrali Panasonic KX-TD1232CE. Centrala trafiła w moje ręce trochę przypadkowo i zupełnie bez dokumentacji. Szukałem na stronie producenta ale niestety Panasonic udostępnia tylko instrukcję obsługi.Może ma ktoś instrukcje w postaci...

  Schematu/instrukcji/artykułu 20 Sty 2006 13:37Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 888

  DVD HYD-9907DX KORR - instrukcja obslugi

  Poszukuje instrukcji obsługi do DVD KORR HYD-9907DX, a właściwie tylko kilku stron z tej instrukcji bo w mojej sa tylko białe niezadrukowane kartki.Brakuje mi stron: 10-11, 14-15, 18-19, 22-23.Jeśli ktoś posiada skan lub pdf tej instrukcji to proszę o info.Pozdrawiam.EDIT:Na dzień...

  22 Paź 2007 18:45Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2124

  Poszukuję instrukcji obsługi Łucznik kl. 724 (Maszyna do szycia)

  Poszukuję instrukcji obsługi Maszyny do szycia - Łucznik kl. 724.Znalazłem wiele różnych instrukcji do Łuczników, niestety żadnej do modelu 724. :(Moja oryginalna instrukcja leżała niestety razem z olejem do maszyny, który to postanowił sobie "wylać się" z pękniętej buteleczki.Zatem...

  AGD Instrukcje Obsługi 12 Lip 2017 21:01Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 4728

  Video Panasonic NV-FJ618 - instrukcja

  Witam, stąd można pobrać ta instrukcję, napewno za darmo jej nie wyślą, ale nie biorą aż takich pieniędzy, ja kupowałem od nich instrukcję do faxu za 12 zł, instrukcja miała 120 stron, format pdf, jakość: skanPozdrawiam

  28 Wrz 2004 21:14Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1254

  [VHDL] instrukcja oczekiwania

  Witam!Jestem w trakcie pisania programu VHDL, który będzie sterownikiem sygnalizacji ulicznej (proste skrzyżowanie dwóch ulic bez przejść dla pieszych). Właściwie nie ma tu nic trudnego, bo wszystko się rozchodzi tylko o wysyłanie 1 albo 0 na poszczególne wyjścia układu w odpowiednich odstępach czasowych....

  Programowalne układy logiczne 29 Sty 2005 16:50Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 2243

  Pomocy polska instrukcja do panasonica cq-dfx683N

  dzieki ale juz mam taka instrukcje sam z neta sciagnąlem. Patrzebuje Polska instrukcje do modelu 683, model 783 ma juz inny zostaw przyciskow i wiecej fukcjiA moze ma ktos takie radio i ma polska instrukcje, zrobil by skany i przeslal mi na priv, moze byc nawet za 10 punktow.

  10 Mar 2005 16:52Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1191

  Szukam instrukcji obsługi do Pioneer KEH-2700R

  Napisz dokładnie jakie informacje Cię interesują gdyż instrukcja (skan w języku polskim) nawet po zipowaniu to ogromny plik. 28 Paź 2006 18:07Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1668

  Szukam instrukcji do amplitunera DENON AVR-2105

  Szukam instrukcji po polsku do amplitunera DENON AVR-2105. Mam instrukcje po angielsku do tego modelu, oraz instrukcje do modelu nowszego 2106 po polsku. Jak ktos chce to moge zrobic skan.

  11 Lis 2006 15:08Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 972

  Sprężarka śrubowa Kaeser AirTower 19 potrzebna instrukcja

  Posiadam w firmie sprężarkę Kaeser AirTower 19 z osuszaczem i sterowaniem Sigma Control.Problem tkwi w tym iż potrzebuje ją zaprogramować aby się włączała i wyłaczała o okreśłonej godzinie.Przeglądając jej menu które jest po polsku znalazlem taka funkcje ale nie wiem jak podać jej czas...

  Elektro Maszyny i Urządzenia 25 Mar 2007 08:06Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 5815

  Rzutnik Krokus TF - instrukcja obsługi i serwisówka

  Poszukuję instrukcji obsługi i konserwacji rzutnika do przeźroczy Krokus TF (wersja z ręczną -zdalną na kablu- regulacją ostrości) - a także instrukcji serwisowej/naprawczej - jeśli takie coś kiedyś było wydane ( a podejrzewam, że było). Może być oryginał lub oczywiście dobre skany.Za...

  11 Mar 2008 18:30Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2780

  Instrukcje serwisowe, obsługi itd... poszukuje!! / unimor. in

  WItajcie!Po długiej przerwie ponawiam prośbe w sprawie udostepnienia mi instrukcji obsługi, serwisowych, ksiazek o tematyce TV za czasów Unitry... produkcji Polskiej.Wszelakie info prosze podsyłac na adres podany na stronieNa "dniach" jak czas pozwoli ruszy tez strona na ktorej bedzie mozna...

  TV Szukam 15 Lis 2008 11:54Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1578

  instrukcja obsługi aficio 1013

  Instrukcja kopiowania po polskuJakość (skan, resolution): b. dobra wersja do drukuInstrukcja kopiowania po polskuinstrukcja faxowania po polskuustawienia systemowe po polsku

  16 Gru 2008 08:25Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 5814

  Prostownik EST-302 instrukcja

  Witam czy posiada ktoś instrukcję do tego prostownik w wersji pdf lub skan bardzo bym prosił o te instrukcję gdyż kupiłem prostownik od znajomego i nie było przy nim instrukcji

  Samochody Elektryka i elektronika 02 Mar 2009 20:27Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3218

  Poszukuje instrukcji do radia pioneer KEH-2700R

  W 2006 umieściłem w bazie instrukcji instrukcję odbiornika KEH-2730R i KEH2700R w języku polskim skan ale teraz jej nie widzę pewno ktoś usunął!Nie zachowałem instrukcji w formie elektronicznej, jeżeli jest niezbędna to ponownie zeskanuję.Pozdrawiam!

  Radia Samochodowe Instrukcje obsługi 27 Paź 2009 16:44Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2367

  Pralka Samsung P1201 Instrukcja Obsługi

  Poszukuje POLSKIEJ instrukcji obsługi do pralki SAMSUNG FUZZY SENSOR QUICK P1201.Nie mogę nigdzie znaleźć polskiej wersji językowej instrukcji do tej pralki.Bardzo proszę o skan instrukcji obsługi, jeśli ktoś oczywiście ją gdzieś posiada.Pozdrawiam serdecznie.

  AGD Szukam 03 Gru 2011 15:43Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1872

  Motoblok MB5040 "ŁUCZ" - Instrukcja obsługi

  Kultywator (glebogryzarka) Motoblok MB5040 "ŁUCZ" produkcji radzieckiej.Instrukcja obsługi.Instrukcja jest w formie skanów zapisanych w plikach JPG i spakowane do pliku ZIP (~19MB)P. S. Sprzedawałem ostatnio taki traktorek i byłem zdumiony zainteresowaniem ze strony kupujących, dlatego zdecydowałem...

  16 Sie 2013 12:41Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1386

  Oscyloskop-multimetr C1-112A - instrukcja obsługi (DE, EN)

  Można by rzec - biały kruk;) Jedyna w Internecie niemieckojęzyczna wersja oryginalnej instrukcji radzieckiego (a później litewskiego - Rimeda) oscyloskopu C1-112A (a właściwie S1-112A).***Ostatnio "namierzyłem" osobę która ma instrukcję anglojęzyczną, niestety po wstępnych rozmowach i skanie...

  11 Gru 2014 18:04Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 3090

  Szukam instrukcji do pralki bosch classixx jeans wae20165pl

  Zostałam posiadaczką używanej pralki jak w temacie, niestety bez instrukcji obsługi. Po wpisaniu modelu do wyszukiwarki wyświetla instrukcje do pralek z innym panelem sterowania. Jakby ktoś miał instrukcje do tego modelu to byłabym wdzięczna za skan. Załączam zdjęcia panelu i naklejek znamionowych.

  25 Maj 2017 10:41Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 5148

  METEX seria M-3600 - instrukcja obsługi angielska

  Instrukcja obsługi do mutimetrówmarka: Metexmodel: M-3610D, M3630D, M3650D, M-3640D, M-3660D.język instrukcji: angielskiPlik zawiera kompletną instrukcję (44 strony), skan - format PDF.

  25 Sty 2018 20:31Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1443

  Denon DRA-1000 - Instrukcja obsługi

  Poszukuję instrukcji obsługi do amplitunera marki Denon - model DRA-1000. Korzystając z wyszukiwarki trafiłem na instrukcję serwisową, ale poszukuję tej dla laików (najlepiej w wersji polskiej lub angielskiej - natknąłem się na skan instrukcji w języku niemieckim). Będę wdzięczny za pomoc.

  Audio Szukam 30 Sty 2019 13:26Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 744

  RWT Narcyz 270 - Szukam instrukcji obsługi

  (at)smax17 Przecież to jest opis układu scalonego, a ja szukam instrukcji obsługi stworzonej przez producenta telefonu. Zapewniam Cię, że przed utworzeniem tego wątku poszukałem co jest dostępne w Internecie i instrukcji nie udało się znaleźć.(at)jdubowski Wiem, że trochę szczątkowe były, ale mimo...

  Telefony Stacjonarne Serwis 06 Lis 2021 07:54Odpowiedzi: 14 Wyświetleń: 285

  Poszukuje instrukcji obslugi do autoalarmu Silicon

  Jak w temacie poszukuje instrukcji obslugi do autoalarmu Silicon. Czy moglby ktos posiadajacy owa instrukcje przeslac mi jej skany.roboi(at)wp. pl Z gory dzieki

  15 Gru 2007 22:35Odpowiedzi: 20 Wyświetleń: 4829

  Graetz CTV-AT37T blokada + instrukcja

  Witam poszukuję instrukcji obsługi do tv graetz lub podpowiedzi w jaki sposób zdjąć blokadę child lock z menu tv ponieważ uniemożliwia mi to wyszukiwanie oraz zaprogramowanie kanałów z góry dzięki jeśli nie ma skanów w necie to chętnie zapłacę za ksero i wysyłkę instrukcji!!

  TV Serwis 14 Sie 2004 12:53Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1190

  Instrukcji wieży SONY RX77

  Szukam instrukcji obrługi wieży MHC EX77 Sony. Konkretniej chodzi mi o końcowe strony instrukcji z parametrami technicznymi. Serdecznie prosze o skan.

  26 Maj 2005 16:26Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 6221

  Instrukcja obsługi do BIOSTAR M6TWC oraz SLOT1 INTEL LX

  Witam, poszukuje instrukcji obsługi do płyt głownych - takich jak w tytule.PILNIEjeżeli posiadacie instrukcje to prosze prześlijcie mi skany nakalaschnikov4(at)wp. plkalaschnikov4(...

  19 Lut 2005 01:32Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2389

  szukam instrukcji obsługi Panasonic CQ-C1110GN

  Witam potrzebuje instrukcji obsługi (lub skan) do radia samochodowego Panasonic CQ-1110GN, byłbym bardzo wdzięczny za przesłanie mi jej na maila: krzychumik(at)wp. pllub podanie mi strony gdzie mogę ją znaleźć, z góry dziękuje1. Instrukcji poszukujemy w innym dziale niż Radia Samochodowe, post...

  05 Maj 2005 23:04Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1317

  Panasonic CQ-C1110GN- potrzebna instrukcja obsługi PL

  Witam bardzo bym prosił o skan instrukcji obsługi do tego radia samochodowego: Panasonic CQ-C1110GN lub podanie mi strony internetowej gdzie mogę taką instrukcję znaleźć. Mój mail krzychumik(at)wp. pl

  Radia Samochodowe Serwis 06 Maj 2005 10:04Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1017

  Aparat cyfrowy Samsung Digimax A4 instrukcja po polsku

  Niestety jeszcze nie mam instrukcji po polsku.Po angielsku i po niemiecku mam na piśmie (aparat kupiony w niemczech).Byłbym wdzięczny jakbyś umiał polską instrukcję jakoś mi przesłać.Mogą to być zdjęcia, skany, albo ksera. 11 Paź 2006 22:04Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 4740

  szukam instrukcji do cyfrowki

  Kupilem aparat cyfrowy, zwazajac na fakt ze byl on zdjety z wystawy jest wybrakowany, cale szczescie tylko instrukcji w nim brakuje, mozna powiedziec na slepo juz umiem sie poruszac ale instrukcja nigdy nie zaszkodzi. Jest to aparat PENTAGRAM MEDIALL30. Jezeli ktos ma to poprosze o wrzucenie skanu. Z...

  16 Lut 2006 16:44Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 525

  MINOLTA Dynax 505si - szukam Instrukcji PL do aparatu

  Szukam instrukcji do aparatu analogowego, lustrzanki --> Minolta Dynax 505siByło by miło gdyby miał ją ktoś po polsku! A jak tylko po angielsku to gorzej ale też po proszę. Może być skan, albo fotki poszczególnych stron. Albo pdf albo obojętnie w jakim formacie byle by była ta instrukcja...

  01 Kwi 2006 13:27Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2228

  OTV Biazet TC460 - potrzebna instrukcja obsługi

  Witam wszystkich. Pilnie potrzebuję instrukcję obsługi do wyżej wymienionego telewizora. Ja znam ten TV na pamięć, ale mam pewnego znajomego który mnie nęka, abym gdzieś mu takową zdobył. Wielkie dzięki za wszelką pomoc. PozdrawiamCzy naprawdę nikt nie ma skanu takiej instrukcji?

  17 Lip 2006 18:56Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 687

  Instrukcje obsługi Pioneer VSP 200

  Marka: PioneerModel: VSP 200Inne (elementy, procesor): Audio/video procesorTutaj załączam instrukcję do Audio/Video controlera, bo widze że na forum nie ma takiej instrukcji do tego modelu. Niestety w języku duńskim i szwedzkim.

  Audio Instrukcje obsługi 18 Sie 2006 19:53Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 3457

  Polska instrukcja obsługi magnetowidu Panasonic NV-L25.

  Instrukcja podzielona na strony - ze wzgl. na dużą rozdzielczość skanu. Może być stosowana do modelu NV-J35. Pierwsze 10 stron. 25. jpg strona pierwsza.// Pliki umieściłem w jednym archiwum - znacznie ułatwi to pobranie instrukcji.Xylometazolin!

  23 Wrz 2006 22:22Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 5301

  Instrukcja do DVD Hyundaj DVD262

  Witam, jeśli nikt Tobie nie pomoże to mogę zrobić fotki lub skany ze swojej instrukcji, mam takie ustrojstwo od ponad roku - jeszcze działaI umieścić w "Baza Instrukcji Obsługi" Elektrody;)

  Początkujący Serwisanci 05 Mar 2007 20:26Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 660

  Seo Perfect potrzebna instrukcja obslugi

  chcialbym sie dowiedziec czy ma ktos moze instrukcje do takiego oto alarmu? Mam go zamontowanego w carismie i chcialbym go w jakis sposob poznac, a niestety nie otrzymalem instrukcji od poprzedniego wlasciciela samochodu prosilbym o jakiegos pdf lub skan ksiazkiz gory dzieki wielkie:)pozdrawiam

  16 Kwi 2007 22:16Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3957

  Instrukcja OR Stolica. Oryginalna instrukcja?

  Hm... Dzięki ale to już mam. Chodzi mi raczej o skany oryginalnej instrukcji obsługi bo mam tylko okładkę

  21 Maj 2008 17:37Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2545

  Czy ktoś ma JVC KD-G441 potrzebna instrukcja obsługi.

  Kupiłem to radyjko bez instrukcji w internecie nie mogę znaleźć. Na elektrodzie znalazłem jeden temat bez odpowiedzi tylko jakiś mądrala podał link do strony producenta niestety instrukcji brak. Proszę o jakiś link skan porobienie zdjęć w wysokiej rozdzielczości co kolwiek. Z góry dziękuje.

  CarAudio 25 Lip 2008 17:02Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2017

  Instrukcja do telefonu Binatone e800 Twin.

  Witam! Kupiłem na Allegro telefon taki jak w temacie, ale niestety bez instrukcji obsługi. Czy wiecie gdzie ją zdobyć. Szukałem w necie, ale bez rezultatów. Może znacie jakieś stronki, albo macie taką instrukcję? Jeśli tak to podajcie link, albo wrzućcie tu skan. Osoby, które podadzą konkretne informacje...

  05 Sie 2008 22:21Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 3496

  Instrukcja obsługi do JVC KD-G541 w PL

  Mam do was ogromną prośbę. Na polskim rynku od niedawna pojawiły się instrukcję do JVC KD-G541 w języku polskim kolega ma niestety tą bez języka polskiego, i bardzo mnie prosił abym postarał się znaleźć chociaż podstawowe informacje w języku polskim. Jeżeli ktoś z was ma takową instrukcję to bardzo bym...

  13 Wrz 2008 15:31Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1714

  Ricoh Aficio 2045e - Instrukcja obsługi

  Marka: RICOHModel: Aficio 2045eWitam,szukam instrukcji obsługi do tej kserokopiarki w języku polskim, znalazłem jedną która pasuje, lecz brakuje w niej instrukcji obsługi drukowania, faksowania oraz skanowania. Znajduje...

  Drukarki, ksero Szukam 29 Sty 2009 14:56Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2816

  Powerpod PHONIC 1062 DELUXE -szukam instrukcji obsługi

  Pilnie potrzebuję instrukcji obsługi do Powermixera Phonic 1062 Deluxe - po polsku. Wdzięczny byłbym także za informację, czy jeśli podłączam do niego 2 kolumny 375 W, 4 ohmy, mogę także podpiąć monitor odsłuchowy, a jeżeli tak, to jaki.Jeżeli podłączysz te dwie swoje kolumny to nie możesz podłączyć...

  16 Mar 2010 20:33Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 4719

  IC 208H Instrukcja J Polski

  Witam poszukuje instrukcji obsługi w j polskim do IC 208HProsze o kontakt interesuje mnie skan pdf itp.Pozdrawiam.....Nie chciałbym aby to było za friko jezeli którys z kolegów posiada takową instrukcje postaram sie odwdzieczyć w jakiś sposób..... Prosze o info na priv.Pisanie postu pod...

  23 Lut 2009 09:29Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 522

  Agregat typu HC40-250/BOT Honda proszę o instrukcje

  Witam, posiadam agregat tegoż właśnie modelu, typu ecmt 7000. Jeśli posiadacie instrukcję obsługi do tego urządzenia to byłbym wdzięczny za przesłanie mi jej mailem, szukałem w internecie ale nic nie znalazłem. Może mógłby mi ktoś porobić skany instrukcji?

  12 Wrz 2021 17:51Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 10246

  Instrukcja do sterownika maxplus słomczewska

  Która wersja?Są dwie - jedna programator programowany potencjometrem (wersja starsza), druga programator programowany przesłanianiem czujnika światła. Kiedyś kupiłem 2 sztuki - a tu zonk - w jednym brakowało potencjometru. Napisałem mejl do firmy i odesłali z informacją że to nowa wersja. Przesłali...

  02 Lut 2012 08:22Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 6124

  Instrukcja obsługi Philips VR768 EN

  Marka: PhilpsModel: VR768 INSTRUKCJA obsługiJakość (skan, resolution): PDFPełna instrukcja do ściągnięcia.

  02 Paź 2009 16:42Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1276

  Poszukiwana instrukcja do Fonko GJYKQ-04

  Poszukuję instrukcji do klimatyzatora SPLIT firmy Fonko (6kW). Na pilocie mam model GJYKQ-04. Głównie zależy mi na instrukcji użytkownika. Szukałem na google, ale wszystkie linki prowadzą do tej samej strony gdzie oczywiście trzeba zapłacić. Byłbym bardzo wdzięczny za jakiś skan.

  Wentylacja i Klimatyzacja 03 Wrz 2010 22:32Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 6064

  Ariston Genus 23 RI, 27 RI, 23 MI, 27 MI instrukcja obsługi

  Instrukcja obsługi kotła CO w języku polskim. Zawiera informacje: ogólne, montażu, uruchomienia, eksploatacji i konserwacji. Skan 150 dpi z instrukcji oryginalnej.

  01 Lis 2010 21:08Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 21504

  Alarm MOBITEL CAN-FA. Szukam instrukcji programowania/instalatora.

  Poszukuję instrukcji programowania/instalatora do alarmu Mobitel Can-Fa.Posiada ktoś może taką instrukcję w wersji elektronicznej lub jakiś skan?

  23 Cze 2011 08:05Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 4771

  Potrzebna instrukcja PL do kotła Vaillant VC 104 XEU HL

  Witajcie, czy posiada ktoś polską instrukcję do Vaillant VC 104 XEU HL lub podobnego?Walczę z tym piecem od kilku dni (montaż) i wydaje mi się że coś zaczynam rozumieć a po chwili nie rozumiem nic. Może mnie ktoś poratuje bo nie wiem czy kupiłem uszkodzony egzemplarz czy po prostu nie znam wszystkich...

  Systemy Grzewcze Użytkowy 07 Gru 2011 14:55Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 4546

  Renault Clio 2 Phase 1 Instrukcja obsługi PL

  Instrukcja obsługi Clio 2 w wersji ph1 roczniki 1998-2005. Skany z polskiej instrukcji, zapisane jako plik PDF, zawierający najważniejsze informacje dotyczące codziennej eksploatacji tego auta.

  Samochody Instrukcje Obsługi 24 Paź 2011 21:00Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 13428

  Instrukcja do lightmaxx dj scan led 25W

  Taka przeszła myśl po seansie na youtube. Człowiek może mieć. Ale jak go znaleźć? Fajne takie filmy. Można zobaczyć co to warte i czego się można spodziewać. Mam zaprogramować światła w klubie gdzie są takie 2. Ludzie, kţórzy montowali całe oświetlenie wyrzucili wszystkie pudła z instrukcjami.I zaczął...

  Optoelektronika 02 Gru 2011 11:11Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1212

  Zetor super 50 potrzebna instrukcja

  Witam od dłuższego czasu poszukuje instrukcji zetora supra 50 ale nigdzie nie znalazłem. Jedynie w języku czeskim ale prawdopodobnie były także instrukcje w języku polskim więc jeśli ktoś by posiadał takową to prosił bym o skany chyba że ktos by chciał tanio sprzedać. Najbardziej mi zależy na instalacji...

  02 Maj 2012 21:35Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2002

  Ustawienie sterownika Fancom IMS (instrukcja w jęz. ang)

  Witam kolegów na forum. Mam problem z ustawieniem sterownika IMS Fancom do windy z silnikiem jednofazowym. Sterownik ustawiam wg instrukcji, ale gdzies popełniam błąd i nie mogę go wychwycić. Niżej opisze w jaki sposób go ustawiam1. Przyciskam i trzymam przycisk przez ok 2 sek. Pokazuje się cyfra...

  Projektowanie Układów 28 Lip 2012 19:08Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2171

  Łucznik - Szukam instrukcji obsługi do maszyny Łucznik kl. 82

  HelloPosiadam maszynę Łucznik kl 82 lecz instrukcji nie było przy niej. Czy ktoś byłby tak miły i wysłał mi na maila skan instrukcji obsługi lub ksero paczką? Chciałabym już się zabrać za szycie:) Mój mail czarneczerwone(at)onet. pl

  27 Wrz 2012 14:46Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 6000

  VW LT35 - Instrukcja obsługi

  Witajcie!Od kilku dni poszukuję instrukcji obsługi do VW LT35 w języku polskim, ale nie mogę znaleźć nigdzie.Czy ktoś z Was wie gdzie mogę znaleźć taką instrukcję, albo książkę z serii "Sam naprawiam", albo może ktoś z Was posiada skany, które mógłby udostępnić?Dzięki za info.

  Samochody Szukam 01 Sty 2015 16:08Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 8028

  Ariston Clas 15 CF System - instrukcja instalacji i obsługi.

  Ariston Clas 15 CF System. Instrukcja techniczna instalacji i obsługi. Język polski i czeski. Skan 300 dpi z oryginalnej instrukcji.

  02 Lis 2012 17:48Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1764

  RM-U40 - szukam instrukcji obsługi

  Witam, Poszukuję instrukcji obsługi do pilota RM-U40 marki Sony. Powróciłem do tego sprzętu, a już nie bardzo pamiętam jego obsługę. W szczególności chodzi o programowanie, ustawianie natężenia siły głośników i inne. Jeśli ktoś posiada taką instrukcję to proszę o jakiś skan. Pozdrawiam.

  20 Lis 2012 09:55Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 723

  Miernik unit ut 132c proszę o instrukcje

  Witam jestem młodym elektronikiem i kupiłem właśnie miernik unit 132c ale nie ma w nim polskiej instrukcji obsługi. Czy ma ktoś może taką instrukcje? Jakiś skan albo coś. Z góry dzięki.

  Warsztat elektronika 10 Gru 2012 17:22Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 4878

  Watson HZ9206 - Instrukcja obsługi

  Witam, zwracam się z prośbą do osób posiadających wymieniony pilocik o przesłanie skanu instrukcji obsługi. Zakupiłem ten malutki pilocik w jednej z sieci marketów, pilocik był jako ostatni więc wiedziałem iż nie posiada instrukcji, liczyłem jednak, że będzie strona producenta lub jakieś info w internecie....

  Początkujący Elektronicy 25 Lut 2014 08:30Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1710

  Instaltest 61557 - Instrukcja obsługi

  Mam skan instrukcji z 2003 roku - więc nie wiem czy jest zbyt nowy.[url=]Link Google DriveInstrukcja jest w oddzielnych jpegach, ale wtedy nie miałem możliwości skanować ją bezpośrednio do pdfa.pzdr-DAREK-

  Elektryka Pomiary 26 Sty 2014 22:19Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 7824

  Pralka Taurus TLV 1055 EM - szukam instrukcji

  Mam wielką prośbę - dostałam tą pralkę w prezencie - praktycznie nieużywaną, ale bez instrukcji itp. Czy posiadacie może opis programów tej pralki? Byłabym wdzięczna za jakiś skan, albo chociaż zdjęcie z instrukcji, cokolwiek.Pozdrawiam:)

  04 Cze 2014 15:19Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1539

  Mistral MI-TV9010 - Poszukuję instrukcji obsługi

  Jak w temacie. Kupiłem ten telewizorek kilka dni temu jako używany. Niestety w zestawie nie było instrukcji obsługi.Jeżeli któryś z kolegów posiada coś takiego, będę niezmiernie wdzięczny za skany wspomnianej instrukcji.Mój e-mail: koderr(at)o2. plZ góry serdecznie dziękuję

  22 Paź 2014 16:43Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 4635

  Electrolux ESI4610ROX - instrukcja montazu frontu meblowego

  Poszukuje instrukcji montażu frontu meblowego do zmywarki electrolux ESI4610ROX.(kartka bodajże formatu A3) Swoją gdzieś posiałem. Podkreślam, iż nie chodzi mi o instrukcje obsługi-tą mam.gdyby ktoś zrobił zdjęcie albo skan-byłbym wdzięczny. 11 Gru 2015 10:53Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 4269

  Uniden UBC 360CLT - Potrzebna instrukcja w języku polskim

  Jak w tytule, potrzebna instrukcja w języku polskim (tylko PL) skanera szerokopasmowego UNIDEN UBC 360CLT Najlepiej skan instrukcji z firmy Konektor lub Avanti. Gdyby ktoś mógł udostępnić będę zobowiązany.

  Radiotechnika Początkujący 12 Sty 2018 20:17Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 693

  Pompa ciepła Meeting MDS20D - INSTRUKCJA

  Posiadam u siebie w domu gruntową pompę ciepła Meeting MDS20D 7kw2 dni temu wyskoczył mi tzw. serwis z kodem E141.Poszukuję instrukcję od pompy ponieważ swojej nie mogę znaleźć, a muszę jak najszybciej zdiagnozować co to za uszkodzenie.Czy znajdzie się ktoś kto prześle mi zdjęcie lub...

  20 Sie 2020 15:02Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 4110

  Czytelna instrukcja serwisowa magnetofonu KONCERT

  Posiadam magnetofon KONCERT M 3401 SD.Ściągnąłem INSTRUKCJĘ SERWISOWĄ tegoż magnetofonu, ale część jest nieczytelna.Czy ktoś może posiada taką, którą można w całości (włącznie z rysunkami), odczytać?Jestem na etapie przepisywania i chciałbym aby była kompletna, bo zamierzam zrobić PDF i...

  14 Wrz 2019 23:15Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 564

  Timemaster budzik - Szukam instrukcji do budzika ze zdjęcia

  Szukam instrukcji do budzika Timemaster widocznego na zdjęciu. Budzik posiada funkcję pobierania czasu drogą radiową. Niestety opcja ta nie działa. Wiem że zegarek posiada też obsługę czasu letniego ale nie wiem jak go włączyć. Pamiętam, że przy czasie letnim zegarek pokazywał na ekranie małą...

  02 Kwi 2020 18:56

  Poznaniak S043/3 - Poszukuję instrukcji obsługi do siewnika Poznaniak S043/3

  Witam serdecznie,Udostępniam skan:- Instrukcja obsługi i katalog części Siewnik zbożowy zawieszany "Poznaniak 6" S043/3- Instrukcja obsługi i katalog części Urządzenie do zaprawiania nasion siewnika zbożowego zawieszanego "Poznaniak 6" S043/3Wydawnictwo Przemysłu Maszynowego WEMA, Warszawa...

  08 Kwi 2021 08:17Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 4884

  BLOW DSF01 - Potrzebna instrukcja obsługi do miernika sygnału satelitarnego BLOW

  Witam zagubiłem instrukcje obsługi do miernika satelitarnego DSF01 potrzebuje link gdzie mozna pobrac lub skan instrukcji.

  SAT Początkujący 20 Lut 2022 10:24Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 807

  Instrukcja do Rtg Gendex AC lub Oralix 65

  Potrzebuję tej instrukcji po polsku.Może być skan.Zapłacę za instrukcję i wysyłkę w formie papierowej.Chodzi o taką sterownicę:

  02 Lip 2022 22:30Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 201

  TANITA BC-545N. Poszukuję instrukcji obsługi po polsku do tej wagi.

  Jeśli ktoś posiada instrukcję obsługi w języku polskim to bardzo bym prosił o udostępnienie. W necie za diabła nie mogę znaleźć, a na aukcjach piszą że w zestawie jest instrukcja w języku polskim. Jeżeli ktoś posiada wersję choćby papierową to byłbym wdzięczny za skan.

  08 Lip 2022 22:58Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 369

  Yaesu FT-101 ZD MARK II III Instrukcja PL. Diabeł tkwi w szczegółach

  Diabeł tkwi w szczegółach. Oto super skan instrukcji obsługi do Yaesu FT-101 ZD MARK II III Instrukcja PL.

  Radiotechnika Instrukcje obsługi 12 Lip 2022 17:34Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 141

  Unimor Siesta 3 - instrukcja

  Potrzebna instrukcji obsługi do Siesty 3.Może być skan lub ksero. Dzięki.Pozdrowienia dla wszystkich użytkowników Siesty.

  17 Lut 2005 16:21Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 8599

  Digitex DCT80 szukam instrukcji

  Witaj.Zamieszczam skany instrukcji. W razie jakichś kłopotów pisz na priv.Pozdrawiam i miłej zabawy życzę....

  08 Cze 2009 17:47Odpowiedzi: 30 Wyświetleń: 15236

  (? ) gigaset 900 instrukcja

  Posiadam instrukcję do gigaseta 910 po polsku ale na papierku.Jeśli reflektujesz skan to daj znać.Jartech:D

  26 Sie 2005 19:58Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 2630

  Instrukcja do kitu NE100

  Ma ktos instrukcje do zasilacza CB NE100 (z oferty Nord Elektronik).Jezeli tak gorąco prosze o skan, lub przepisanie napiecia zasilajacego i sposobu uruchomienia, poniewaz mam zmontowana lecz nie uruchomiona jeszce plytke z tego kitu i nie wiem jak sie wziasc za uruchomienie jej.

  17 Cze 2008 16:59Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 7623

  szukam instrukcji serwisowej do radioodtwarzacza "WIRAŻ

  tak jak w temacie: szukam skanu (chyba że ktoś ma na papierze i chce sprzedać) instrukcji serwisowej do jakiejkolwiek wersji radioodtwarzacza samochodowego "WIRAŻ" produkcji krajowej (najlepiej "WIRAŻ 5" RPS-604). czekam na szybką odpowiedź. pilne. pzdr. Krasul

  17 Sie 2004 13:57Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1005

  szukam instrukcji do BELSTAR 2897

  tak jak w temacie poszukuję instrukcji do telewizora belstar 2897. jeśli ktoś posiada taki w formie elektronicznej bądź skany proszę o kontakt mmaz1(at)o2. pl

  28 Gru 2004 20:41Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 798

  Instrukcja serwisowa Unitra M 8010

  Witam mam pytanie czy posiada ktos pelna instrukcje serwisowa do magnetofony UNITRA M 8010 Prosze o pomoc bardzo pilne!!! __ I jeszcze jedno pytanie czy ma moze ktos informacje co do ustawiania glowicy radiowej (m. in skos, wysokos) i pradu podkladu oraz pradu zapisu. Slyszalem ze w jakiejs gazecie...

  Audio Serwis 30 Sty 2008 16:58Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 7760

  Aparat tel. ELTRA AT103 - instrukcja obsługi

  Szukam od czsu przeprowadzki (zaginęła) instrukcji obsługi do aparatu telefonicznego ELTRA AT103 - nikt nie pamięta, jak się go programuje:-(Z góry dzięki za pomoc (namiar lub skan). Pozdrawiam -waldek

  16 Sty 2005 22:23

  Instrukcja obsługi do LaserJet 5

  Akurat ta ma wyświetlacz i menu, przydało by się wiedzieć co jest co i jak ją ustawiać. Jak ktoś ma starą instrukcje to skany też się przydadzą. 25 Sty 2005 03:10Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 711

  polska instrukcja do sagema MyX-5m

  Ja znalazłem jak na razie tylko ten skan instrukcji do sagema myx-5mNa necieAle szukam dalej jak znajdę to ci prześle jaJakość nie jest zbyt dobra, ale można się doczytać

  Smartfony Serwis 01 Lut 2005 11:58Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 1759

  Pilnie potrzebna instrukcja do falownika MIDIMASTER VECTOR

  Posiadam skan takiej instrukcji w j. polskim ale jest to około 9Mb więc moja skrzynka tego nie uniesie.Daj znać czy jesteś jeszcze zainteresowany.Pozdrawiam - powodzenia:)

  Automatyka Falowniki 19 Mar 2005 21:03Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1171

  Samsung VXK 326 - instrukcja + pilot

  Z pilotem juz się uporałem udało mi się dokupić na giełdzie elektronicznej, ale serdeczne dzięki za informacje.Natomiast nadal szukam instrukcji do tego magnetowidu, może ktoś ma chociaż jakiś skan?

  28 Lut 2005 10:00Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1044

  Philips Aloris - potrzebna instrukcja obsługi...

  Pilnie poszukuję instrukcji obsługi do telefonu Philips Aloris! Czy ktoś może poratować skanem lub adresem strony? Błagam!... Maciekk 321bungy(at)interia. pl

  06 Kwi 2005 07:53Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1122

  Poszukuję skanu książki do Excela

  czy ma ktos moze jakas ksiazke zeskanowana do exela albo jakies instrukcje do niego??

  Software serwis 09 Kwi 2005 20:26Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 855

  Potrzebna instrukcja obsługi TEVION MD41052

  Pilnie poszukuję instrukcji do radiodtwarzacza MEDION / TEVION MD41052 w języku polskim może być skan lub cokolwiek a może ktoś zna stronę internetową skąd można ją ściągnąć.

  30 Kwi 2005 20:26Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1109

  Vicomed Timer T5020 (Diora) Instrukcja, programy

  Mam instrukcję, jak zrobię skan to wrzucę na elektrodę. Co konkretnie chcesz zaprogramować, bo timer ma kilka programów?

  Mikrokontrolery 05 Maj 2005 14:31Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 4967

  Strong STR-100 - Instrukcja

  Dostałem takie coś "w spadku", ale bez instrukcji nie dam rady tego uruchomić. Bardzo proszę o kserówkę lub skan, jeśli ktoś posiada takie coś.No i serdecznie witam na forum, bo to mój pierwszy post! :D!!! Podaj markę, symbol i rodzaj urządzenia w temacie!!!Posty bez powyższego, będą lądowały...

  03 Maj 2005 10:22Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1088

  Szukam Instrukcji PL do kina dom. YAMAHA RX-V550 oraz 650

  Jak w temacie.Szukam skanu instrukcji PL 12 Maj 2005 21:13Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 900

  Red Star RCD-103 potrzebna instrukcja obsługi

  sory nie moglem jej znalezc.teraz juz ja mam. ona jest po niemiecku i jest to instrukcja obslugi a nie schematy (zeby ktos nie mylil)moge zrobis skany jesli chcecie nadal.

  29 Gru 2005 12:33Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 3432

  YAESU VX-5R potrzebna instrukcja po Polsku

  j/w potrzebuje instrukcje do tego YAESU, jakby ktos miał skan jej to z góry wielkie THX

  20 Maj 2005 20:39Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1002

  ONKYO TX-DS575 (polska instrukcja)

  WitajJeżeli jesteś jeszcze zainteresowany polska instrukcją do 575 to daj znać. Moge przesłać Ci skany własnej. Mój sprzęt niestety padł po raz trzeci i już nie mam najmniejszej ochoty jeździć z nim do serwisu, a sam usterki nie naprawię choć to ponoć banalne.

  21 Lis 2005 09:17Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 12008

  BECKER BE 1100 - INSTRUKCJA

  Długo przytrzymaj klawisz z daną cyferką 1, 2, 3 i już masz zaprogramowane.Co do instrukcji też chciałbym ją mieć. Jak na razie mam skan okładki.

  07 Sie 2005 09:00Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1311

  Poszukuje instrukcji do skanera radiowego RCA RP6120

  Witam tak jak w temacie, poszukuje instrukcji do tego skanera w postaci skanów lub w wersji elektronicznej. Z góry dzięki za pomoc

  14 Sie 2005 10:13Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1161

  Poszukuję instrukcji obsługi do radia CB ALAN 28

  skan instrukcji, niepamiętam skąd ściągnięty

  19 Sie 2005 17:58Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 6179

  Poszukuje instrukcji do apartu cyfrowego Canon A520 lub a510

  Ja mam pełny skan instrukcji obsługi do Canona a510/520, zajmuje ona 30 MB spakowana raremtylko zasatnawiam sie jak to udostepnic bo na elektrode nieda sie chyba wzucic:/

  20 Paź 2005 18:49Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 1791

  Szukam instrukcji serw. laptop HP4150?

  Marka: HEWLETT PACKARDModel: Omnibook 4150Chassis (płyta): HP n/aInne (elementy, procesor): 300mhzJakość (skan, resolution): scan, instrukcja serisowa...!!! Podaj markę, symbol i rodzaj urządzenia w temacie!!!Posty bez powyższego w tytule, następnym razem, będą przenoszone do KOSZA....

  15 Lis 2005 17:57Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 846

  HP Officejet G85 serwisówka lub instrukcja obsługi

  Marka: HPModel: Officejet G85WitamPotrzebuję do urzadzenia wielofunkcyjnego HP Officejet G85 manuala serwisowego lub instrukcje obsługi.Pozdrawiam!!! Podaj markę, symbol i rodzaj urządzenia w temacie!!!...

  26 Paź 2005 07:57Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1411

  Instrukcja do Pioneer DEQ-P800

  Czy posiada ktoś instrukcję obsługi do procesora dźwięku DEQ-P800 firmy Pioneer (car audio)? Może być skan, jakieś linki, cokolwiek...!!! Podaj markę, symbol i rodzaj urządzenia w temacie!!!Posty bez powyższego w tytule, następnym razem, będą przenoszone do KOSZA.

  20 Gru 2005 07:24Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 801

  TV Curtis 2501 VT instrukcja

  Szkoda ze jednak stereo nie bedzie u nas dzialac. Ponawiam prosbe o skan instrukcji obslugi.Pozdd

  01 Sty 2006 21:25Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1569

  Potrzebuje instrukcje obsługi do diagnoskopu SD31

  Potrzebuje instrukcje obsługi do diagnoskopu SD31 skan lub ksero. rafal. stolarski(at)gazeta. pl

  12 Sty 2006 17:10Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 639

  poszukuje instrukcji po polsku do FP110

  Witam. może ktoś posiada instrukcję do tego faxu po polsku bo niemieckiego nie znam.Jakość (skan, resolution):!!! Podaj markę, symbol i rodzaj urządzenia w temacie!!!Posty bez powyższego w tytule, następnym razem, będą...

  18 Sty 2006 14:18Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 480

  Kamera Sony ccd-sx 620 - szukam instrukcji obsługi

  Poszykuję instrukcję obsługi do tej kamery.Marka: SonyModel: ccd-sx 620 06 Lut 2006 07:32Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 852

  poszukuję instrukcji PL kamery PANASONIC NV-GS17

  Szukam już od kilku dni na necie tej instrukcji, może ktoś miał by skan albo wiedział gdzie ją można znaleść. Z góry dziękuję za jaką kolwiek pomoc.

  11 Lut 2006 12:15Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1837

  Poszukuje instrukcję obsługi Canon S2 IS

  Witaj Gabik001,Niestety na podanej przez Ciebie stronie nie znalazłem instrukcji do poszukiwanego modelu ale rzeczywiście dobra baza instrukcji.Szukam teraz portalu gdzie moge założyć konto e-mail`owe, które pozwoli Breżniewowi przesłać mi ten skan instrukcji.Dodano po 1Mam jeszcze jedną...

  Inne Serwis 19 Lut 2006 13:05Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 1203

  FUBA ODE 520 - instrukcja programowania

  A zatem dla zainteresowanych instrukcja obsługi Fuby ODE 520 w wersji językowej niemieckiej bo taką dostałem przy zakupie tego sprzętu. Rozdzielczość skanów 200dpi zapisane w formacie png i całość spakowana zipem.

  SAT Serwis 26 Lut 2006 17:15Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 2383

  instrukcja po polsku do cb president george

  witam wszystkich zainteresowanych poszukuje polskiej instrukcji do cb president george. jesli ktoś posiada to prosze o skan na n3410(at)tlen. pl

  18 Mar 2006 15:27Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 3017

  Instrukcja do pilota UET-2003

  poszukuje instrukcji do pilota UET-2003czy ktos moglby zamiescic jej skan?? 28 Gru 2006 18:34Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 4639

  Szukam instrukcji PL Pioneer DEH-2820MP radioodtw samoch

  Przeszukalem tez europejska strone pioneera ale sa tam tez tylko instrukcje w roznych jezykach ale nie po polsku. Widocznie Polska to odlegly kraj dla tej firmy. Moze ktos posiada jednak jakis skan lub cos w tym stylu.Pzdr

  26 Wrz 2006 21:22Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 2771

  Instrukcja do Blaupunkta SQM39

  Prosze skan albo. PDF instrukcji do Blaupunkta HEILBRONN SQM39. Mam radyjko z kodem ale nie moge połapać sięwe wszystkich funkcjach... Podłączyłem wszystko poprawnie...!!Z góry dziękiKamil Szymański!!! Podaj markę, symbol i rodzaj urządzenia w temacie!!!Posty bez powyższego...

  16 Cze 2006 09:28Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 540

  Szukam instrukcji do Alana 87.

  Oto skan instrukcji obsługi tego alana.Wszystko fajnie ściągnołem instrukcję, pkt zabrane fachowo, a tu po rozpakowaniu wyjedzone strony czy co jest spis treści, ale brak paru stron w tym moim zdaniem bardzo ważnej " 14 - Częstotliwosci kanałów "jeśli można proszę o dosłanie!? :cry:

  22 Lip 2006 18:39Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 5989

  instrukcje serwisowe tonsil....

  Mogę prosić szanownego kolegę gls4 o skan instrukcjido kolumn Zg386?Z poważaniem DjMaster

  Ogłoszenia Elektronika 29 Gru 2007 10:35Odpowiedzi: 30 Wyświetleń: 10720

  Avensis 99. Szukam książki z serii Sam naprawiam. Instrukcja obsługi.

  Poszukuję w formie elektronicznej lub skany książki "sam naprawiam avensis" lub instrukcji obsługi do Avensisa '99.Wielka prośba o pomoc.Posiadam elektoniczną wersję "sam naprawiam Mondeo" '93-2000 i instrukcję obsługi Mondeo.Pozdrawiam.

  22 Wrz 2007 18:41Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 4161

  DRAGON SY-485 Instrukcja

  Witam, poszukuję instrukcji do Dragona SY-485 - w wersji polskiej. Z góry dziękuję za pomoc. (może być skan)!!! Podaj markę, symbol i rodzaj urządzenia w temacie!!! 25 Wrz 2006 12:28Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1558

  Poszukuję instrukcji dla Grundig T70-440

  Odbiornik naprawiony ale nie ma ani oryginalnego pilota ani instrukcji obsługi i są problemy z dokonywaniem regulacji i programowania. Proszę o pomoc. Mogą być skany lub choć krótki opis obsługi lokalnej klawiatury.!!! Podaj markę, symbol i rodzaj urządzenia w temacie!!! 26 Wrz 2006 22:21Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 804

  Pioneer deh p6800mp. Proszę o instrukcję. Regulacja basów.

  Zainteresowane osoby instrukcją do 6800 mogą ją sciągnąc z elektrody:) zamiescilem juz ją w wersji elektronicznej - skany są zrobione troche niedbale ale da sie wszystko odczytac. Jest mozliwosc kupna przez allegro.Naturalnie mam nadzieje ze dostane jakies punkciki elektrody za...

  22 Gru 2010 18:36Odpowiedzi: 30 Wyświetleń: 7819

  Instrukcja obsługi i schematy do Seata Toledo 1. 9D '94 r.

  Witam!!Poszukuję instrukcji obsługi i schematów do Seata Toledo 1. 9D z 94 roku!! Najlepiej w formacie pdf lub jakies skany!! Gdyby ktos mial cos takiego to prosze o pomoc!! Prosze mi to wysłać na e- mail: sbester(at)wp. plZ góry dziękuje i pozdrawiam!!

  15 Lis 2006 09:17

  ALPINE CDA-7876RB -potrzebna instrukcja!!!

  mam taka instrukcje tylko po angielsku w formie ksiazkowej. Jezeli to odpowiada to moge zrobic pdfa ze skanami. 03 Sty 2007 20:50Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1185

  VCR SONY SLV-X55ME - INSTRUKCJA

  Szukam instrukcji w języku polskim do VCR SONY SLV-X55ME.Byłbym bardzo zainteresowany kserokopią lub skanem!Nie używaj dużych liter w tytule -- > REGULAMIN.

  25 Lut 2007 18:50Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1475

  instrukcja Nikon coolpix s6

  Witam i pozdrawiam wszystkichmam ogrona prosbę - czy ktos z szanownychludzików ma tym wspanialym forum ma mozew/w instrukcje w jezyku polskimobojetne, czy w wordzie, exelu, pdf, czy skanyczescPodaj markę, symbol i rodzaj urządzenia w temacie!Patrz -- > OGŁOSZENIE 1/pierwsze/...

  07 Mar 2007 00:33Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 660

  Poszukuje instrukcji do generatora motech/amrel FG-506

  Pilnie poszukuje instrukcji do generatora motech/amrel FG-506. Brde wdzieczny za wszelkie skany moga byc nawet po angielsku

  31 Mar 2007 15:17Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 855

  Poszukuję instrukcji obsługi Rover 620 si (benzyna) 96 KW

  witamwłasnie kupiłem rovera 620,praktycznie pół rozebrałem, zaczałem od wymian łozysk, koncze na żarówkach np zegarka.byłbym wdzieczny za schemat lub instrukcje,za 3 tyg bede miał ksiązkę napraw i serwisową z angli - moge sie podzielic skanem:) 15 Gru 2011 19:07Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 13300

  FUJIFILM FinePix A600 - instrukcja

  Poszukuje instrukcji w j. polskimdo aparatu FUJIFILM FinePix A600.Fujifilm "prawie" udostepnia ja na www.(zatem chyba moge liczyc tylko na skan)Patrz -- > OGŁOSZENIE 1/pierwsze/ od góry w tym dziale.Popraw błędy i interpunkcję....

  28 Maj 2007 07:41Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1028

  Instrukcja obsługi BLAUPUNK MP36 BERMUDA

  Witam wszystkich!Poszukuję instrukcję obsługi radia BLAUPUNKT MP36 BERMUDA - najlepiej w języku polskim.Jeśli posiadałby ktoś to byłbym bardzo wdzięczny o podanie linków lub skanów.Pozdrawiam serdecznie:DPodaj rodzaj, markę i symbol urządzenia w temacie!Patrz -- > OGŁOSZENIE...

  31 Lip 2007 12:49Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2952

  Miernik Uni-11e (produkcja DDR) - instrukcja

  Poszukuję instrukcji do miernika VEB Messtechnik UNi-11e.Byłbym szczególnie wdzięczny za skan. 18 Sie 2007 10:12Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 3489

  Szukam instrukcji obsługi do VW Polo 1994 - 2001

  Poszukuję instrukcji obsługi (nie książki serwisowej "Sam naprawiam")do polo, takiej jaką dostaje się kupując autko, w wersji elektronicznej (np. skan). Może wie ktoś gdzie takie coś jest na sieci? Wyklikałem już przez parę dni SZUKAJ ale chyba mam złe dni:(

  09 Kwi 2008 06:52Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 4417

Dane techniczne i instrukcja serwisowa Frigidaire Cra086ht10

Bezpośredni link do pobrania Dane techniczne i instrukcja serwisowa Frigidaire Cra086ht10

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Dane techniczne i instrukcja serwisowa Frigidaire Cra086ht10